Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.7 D 60KM 44kW 1996-2000 (15) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pizzaman
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Chyba najsłabszy punkt tego auta, w mojej wersji (bez klimatyzacji) w lecie przy uchylonej szybie i nawiewie na max-a dalej czuje się jak w gotującej puszcze, a na dodatek zastanawiasz się kto upchną za schowek suszarkę turystyczną która potrafi zagłuszyć radio i dać tyle samo powiewu wiatru co nałogowy palacz. Bardziej uciążliwy nawiew jednak jest w zimie a nie w lecie, gdzie po wejściu do auta nie idzie samym hałasem wiatraka osuszyć szyb....
~janek
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Dosyć częstym problemem jest parowanie szyb. Nawet w przypadku wymiany filtra i odpowiedniego dbania o stan auta w deszczowe dni jest to problem. Jedynym rozwiazaniem jest klimatyzacja. Jeśli zaś chodzi o ogrzewanie, to mogłoby trochę szybciej działać - jednak jak już po 15 minutach się rozgrzeje jest ciepło i nie ma problemów.
~KosmyNauta
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Kurtka zimą jest raczej zbędna, tylko tyle co szyby po skrobać. Zanim poskrobię to już jest w środku znośnie. Trasa do szkoły zajmuje mi 15 minut. Jak dojeżdżam na miejsce to już jest gorąco. Latem obowiązkowo otwieram obie szyby na maxa bo można się udusić.
~_makak_
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Parują szyby, nie potrafię nic z tym zrobić. Przy deszczowej pogodzie i jeździe w kilka osób nie pomaga nawet włączony maksymalnie nawiew i lekko uchylone szyby.
~michap_88
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Zimą jeszcze nie jeździłem ale w chłodne jesienne dni dość szybko się nagrzewa. Myślę, że przy mrozach też nie powinno być problemu. Ewentualne przysłonienie chłodnicy na pewno pomoże.
~areoman@tlen.pl
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Brak klimatyzacji troszeczkę uciążliwy w lato chociaż 2 bieg nawiewu działa naprawdę super i pomaga. W zimę grzeje świetnie. Samochodzik nie paruje także super
~ceebann
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
niestety problem parujacych szyb w czasie deszczu jest dosc uciazliwy. Ogrzewanie - po kilku kilometrach pelna moc ogrzewania
~Kacper Duda
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Po 3 km jest cieplutko puzniej to już tylko gorąco ale brak klimatyzacji obniża moją ocenę o 1
~puzon86@o2.pl
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze wentylacja też (pod warunkiem ze regularnie wymienia się filtr pyłowy kabiny)
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
6,2
~tomsg
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
diesel wolno sie nagrzewa, wiec w zime trzeba poczekac az sie nagrzeje, poza tym ok.
Opel Corsa B Hatchback