Lista ocen Opel Corsa C (430) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 400 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
No tu jest chyba normalnie jak na dziesla. W trasie na autostradzie przy działającej klimie, w dwie osoby, przy pełnym bagażniku i jeszcze załadowanymi tylnymi siedzeniami 4,4 litra ropy na 100 km. Średnio w mieszcie 5.1. Zimą w mieście 5.7. Dodam jeszcze tylko , że albo nie mam wcale nogi na gazie bo mam ją na chamulcu, albo mam ją na gazie i jest wciśnięta do podłogi.
~ipacz
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tak ekonomicznego samochodu jeszcze nigdy nie miałem i mieć pewnie nie będę!!!!!!!!!!!!! Spalanie 7L LPG!!!!!!!!!!!! Maksymalnie pali 8l LPG na krótkich dystansach z zimie w mieście. Minimalnie 6L na trasie z prędkościa 110km/h. Doskonała instalacja sekfencyjna BRC. 60 tys na gazie bez żadnych problemów! Tylko pkresowe wymiany filtra i regulacja.
~Afan
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jak na razie wydatki serwisowe znikome, a dodając do tego spalanie na poziomie 6 litrów (głównie w mieście) śmiało można stwierdzić, że o lepszego 10-latka byłoby bardzo trudno. W warunkach srogiej zimy i krótkich trasach potrafi wypić litr więcej. Natomiast przy rozsądnej jeździe na trasie, zejście poniżej 5l/100km nie stanowi żadnego wyzwania.
~b.lewacki@interia.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Nie jest źle, w lecie na trasie bez klimatyzacji pali 4,5 - 5 l/100, w mieście ok 6,2, w cyklu mieszanym ok 5,8. W zimie wartości te idą w górę o ok 0,5 l/100. Z klimą na trasie 5,5, miasto 7,8, mieszany 6,8. Gdy się jeździ ostro, potrafi spalić na mieście nawet 11 l/100 (z klimą, ostry start spod świateł, zmiana biegów przy 5000 rpm)
~ika
Hatchback 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW
małe zużycie paliwa(na trasie do 5l),przeglądy w cenie 100zł;przez nie całe 2 lata wymieniłam wszystkie filtry,4 wtryski(800zł),pompa(3000zł) ,przekładnia kierownicza(700zł),drążki i końcówki,silniczek wycieraczki przód(400zł).Uważam,że czym nowsze auto tym cieńszy portfel;ogólnie nie jestem zadowolona z kupna tego samochodu;
~Uri
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Przyznaję - jeżdżę raczej spokojnie, tzn. nie przyśpieszan, jak gdybym się gdzieś miał spóźnić, ale autko się za to odwdzięcza średnie zuzycie z całego roku to 5.77 l/100km. Częśći: dużo dobrych zaminników do Opla sprawia, że naprawy aż tak nie bolą - to jest atut. np. \"gałka\" to wydatek ok. 40 zł z dobrej firmy
~PABLO
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
zużycie paliwa w normie, mam bardzo ciężką nogę, maksymalnie wykręciłem 11 l./100km ale to był prawie rajd :), przy normalnym traktowaniu (do 120 i bez wkecania na bardzo wysokie obroty) można utrzymać wynik 6,5 - 7 l / 100 km. Ceny części ??? Przez ten czas wymieniłem tylko klocki hamulcowe przednie (115 zł). I to wszystko.
~SŁAWEK
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Sprawa dyskusyjna porównując auta z silnikami np. o poj. silnika 1,9 lub 2,0 litra przy większej masie pojazdu ale ogólnie może być. Piszę to bo eksploatowałem już diesla w VW GOLF IV z pompowtryskiwaczami - auto cięższe , mocniejsze a zużycie paliwa to samo. Serwis dość drogi a części to nie wiem bo nic nie robiłem.
~Włodek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Spalanie bezynki rewelacja, lepiej od żabojadów...Polecam... przy 16 cylindrach można sobie doliczyć 0,5l więcej ale można przymknąć oko na to pół litra jeśli w gre wchodzi szybkośc :) silnik 1.2 16V na trasie leci 192km/h (przy5 bieg, 5500obr/min) i jeszcze można go docisnąć, myśle że z górki 200 by poleciał...
~mehow78
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
jak narazie go docieram, ale oto kilka przykladowych uzyskanych do tej pory rezultatoow: 100% miasto, spokojna jazda: 4.9l/100km (metoda od ´czuba´ do rezerwy), 40% miasto, 60% autostrada: 4.2l/100km (metoda j.w.) jednym slowem super - ostatnio na 1 baku zrobilem prawie 1200 km (~85% trasa)