Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Sebastian Krawczyk, 19 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Nie ma poważnych uchybień. Za te pieniądze (ok 43 tyś.) nie kupiłbym nic lepszego. Auto b. dobrze wyposażone - m.in. ABS, klima, elektr. szyby. skórzana kierownica, radio sterowane w kierownicy.. Wygodny samochód do miasta. Oszczędny (Fabie wysiadają ;) ) Polecam, ale przeczytaj szczegóły, bo to nie jest samochód bez wad.
Do silnika większych zastrzeżeń miec nie można. Typowy, mały silnik 16-to zaworowy, czyli mało mocy na małych obrotach, a na dużych w sam raz :) Nie jest za głośny, a na wolnych obrotach prawie go nie słychać :)
Nie jest to ideał. Biegów nie można zmieniać szybko, choć wchodzą dość precezyjnie. Krótkie przełożenia, dobre do miasta.
Według mnie, na tą klase auta "trzymanie" drogi jest super. Nieco gorzej sprawa sie przedstawia od strony :akustycznej". Tylne zawieszenie hałasuje
Nie mam zastrzeżeń. W każda stronę dobrze widać. A każde nowe auto ma w tej chwili grube słupki :)
Bez zarzutu. Spokojnie cztery osoby mogą sobie pojechać nawet daleko. Ale nie z dużą ilością bagaży :)
Źle. Dla mnie jest źle. Klima, owszem działa bez zarzutu, ale ogrzewanie nie. Wcześniej nie miałem samochodu najlepszej klasy, był to Ford Sierra :), ale tam ogrzewania działało błyskawicznie.
Spoko. Na pewno więcej niż w Yarisce i 206. Mniej niż w Skodzie.
Kiepsko i koniec. Na postoju cichutko. W czasie jazdy gwiżdzę, stua puka :)
Spoko. Przeglądy wcale nie są złe. Zużycie paliwa (jazda dynamiczna - nieekonomiczna :) ) miasto - 7,4 - 7,8 (zima 8,2,), trasa 6,2 - 7 l.
Dosokonały stosunek jakość/cena. Batdzo dobre wyposażenie w wersji Njoy za rozsądne pieniądze. Polecam. Polecam, ale przeczytaj szczegóły, bo to nie jest samochód bez wad.
Nic się nie zepsuło oprócz badzienwgo alarmu :)
Nic dodać nic ująć. Nic ise nie zepsuło powaznego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

6,9