Ocena kierowcy - Opel Corsa F Hatchback 5d

Artrur, 2 lata temu
Rok produkcji 2022
Opel Corsa F Hatchback 5d 1.2 75KM 55kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Lampka w bagażniku. Nie było o tym mowy w opisie modelu.
Inne : Tu nie ma usterek
Takie chciałem, takie mam.
Drgania nie przenoszą się do wnętrza. Trochę głośny, ale ma miły dźwięk większej jednostki. Max moment obrotowy dostępny od 2750 robi wrażenie. Duży plus za brak turbo, można bez problemu założyć instalację LPG, a przy rozpoczętym kryzysie paliwowym podyktowanym embargami dla Rosji, możliwość "zagazowania" może być atutem .
Przy wbijaniu V , lewarek za bardzo "leci" do przodu. Nie stanowi to specjalnego problemu ponieważ w mieście nie używam V , a na trasie jak wrzucę to jadę i jadę godzinami (na dwoma godzinami)
Po dwóch tygodniach użytkowania. Nierówności wybiera jak octavia , golf , peugeot 3008. Nie za miękki, jest w sam raz . W sam raz żeby bezstresowo jeździć po wszystkich drogach po za "kocimi łbami" oraz płatnymi autostradami. Dla poruszających na co dzień wyżej wymienionymi drogami nie polecam.
Ładnie profilowana, nie czuje się tandety. Puki co nic nie gnije ani nie rdzewieje.
Dość małe szyby, zgodnie z trendem. Widoczność pieszych czy najważniejszych znaków drogowych zapewnia kamera informuje co widzi są na wyświetlaczu. W każdym razie podróżujący są z zewnątrz mniej widoczni niż w poprzednich modelach. To daje poczucie większego incognito.
Nie jest tak do końca intuicyjna. Sterowanie wycieraczkami uciążliwe, przełączanie ekranów na desce pierścieniem na manetce od zmiany świateł lipa. Cały tempomat na kierownicy - to jest fajne, może sporadycznie użyję kiedyś.
Wentylacja jak w każdym nowoczesnym samochodzie bardzo dobrze działa. Dodatkowe nawiewy pod fotelami przednimi robią dobrą robotę dla pasażerów. Szybko się nagrzewa, przyjazna ręczna regulacja. Klimatyzacja nie jest przedmiotem ocenianym jak widać w ankiecie, dlatego nie włączałem jej jeszcze.
Kierowca i pasażer z przodu mają luksusowe warunki. Na moim przykładzie dwie dorosłe osoby o wzroście 175 i 169 cm "jest bosko" Jeżeli chodzi o tył, przez ostatnie 12 lat wiozłem pasażerów dosłownie kilka razy, np. z imienin. Mogę jedynie wyrazić opinię: codziennie wożę na tylnej kanapie mojego psa (8 kg.) na dystansie 15 km i widzę, że jest zadowolony.
Trochę szumi wiatr przy słupkach, silnik też mruczy grubym głosem jak na 1199 ccm. Od razu się czuje że to nie opel Electric i bez problemu pojedziesz w długą, nawet bardzo długą trasę.
Bardzo droga benzyna. Od kiedy go posiadam czyli od 14 dni cena paliwa wzrosła z 4.39 zł na 7,20 zł
Bardzo zdrożał od początku produkcji
Nie odnotowałem żadnej awarii
Brak jakichkolwiek usterek. Rozrząd nie sprawia najmniejszych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 75KM 55kW [l/100km]

6,6