Ocena kierowcy - Opel Corsa F Hatchback 5d

Andrzej, ponad rok temu
Rok produkcji 2019
Opel Corsa F Hatchback 5d 1.2 75KM 55kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Inne : chyba nic oprócz spalania
Silnik : okropny dźwięk
Układ hamulcowy : piszczenie i wczesna wymiana tarcz plus klocków.
Samochód jest strasznie niewygodny kiepsko zmontowany. Ale w tej cenie nie można oczekiwać cudów. Jestem drugim właścicielem dostałem samochód w spadku. Samochód przy 30 tyś km miał wymieniany rozrząd który był wymieniany w serwisie Opla. DO wymiany zaraz będzie sprzęgło ponieważ chodzi ciężko ale przyzwyczaiłem się do jego działania jak na razie. Ogólnie irytują drobiazgi. Nawiewy ciężko ustawić. Często wieje po oczach. Temperaturę też ciężko ustawić. Mam klimatyzację manualną. System multimedialny chodzi strasznie wolno. W moim poprzednim Fordzie chodził o wiele lepiej a był dużo starszy od Corsy. Okropna jakość kamery cofania. Silnik słaby choć do miasta pasuje. Małe spalanie to mi się podoba. Hamulce to słaby punkt samochodu. Strasznie piszczą podczas hamowania a przy 15 tyś. km zostały wymienione tarcze i klocki w serwisie Opla. Czujniki ciśnienia w oponach zepsuły się już dawno temu. Na ten moment nic nie mogę sobie nic przypomnieć więcej.
Na plus to jedynie spalanie. Dźwięk a'la diesel i wibracje które czuć w kabinie. Rozrząd padł za szybko !
Szkoda że nie mogę dać 0 gwiazdek. Chodzi ciężko. Słabo wrzuca się bieg pierwszy. O wstecznym nie wspominając ale znalazłem już na to swój sposób by mu pomoc wskoczyć.
Słabe spasowanie. Maska ze zderzakiem.
Widoczność w porządku. Tu nie ma do czego się przyczepić.
Słabe multimedia i ciężko ustawić nawiewy by nie wiały po oczach.
Jest klima, ciężko ustawić temperaturę by nie było za gorąco lub za zimno.
Z przodu w porządku, z tylu słabo.
Silnik słychać w kabinie dość mocno. Tak samo jak hamulce. W kabinie słychać okropny dźwięk wycieraczek. Podczas jazdy słychać z tylnego lewego koła piszczenie jak by hamulec trzymał i tarł o coś
mały bak ale i małe spalanie.
Jaka cena taka jakość.
Usterki czujników ciśnienia w oponach, nie działa system start stop, skrzynia biegów okropnie haczy, dziwne komunikaty o błędach które nie istnieją, słabe hamulce,
Rozpadł się rozrząd. samochód miesiąc stal w serwisie. Chociaż nigdy nie stało się tak że się nie uruchomił.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 75KM 55kW [l/100km]

5,9