Lista ocen Opel Insignia I Hatchback (85) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Orion66
Hatchback 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Cóż minus za to że nie można włączyć trybu auto jak się ma wyłączoną klime. W Astrze GTC można tak było zrobić. Dla mnie to minus gdyż nie lubię jeździć na klimie - sprawy gardłowe... Silnik nagrzewa się dosyć szybko (no ale to w lecie). Klima działa cacy szybko i sprawnie. Niestety czuć po silniku jak pracuje. Jadąć na którymś biegu bez wciskania gazu samochód hamuje silnikien 2 razy szybciej niż bez klimy. Jest takie subiektywne odczucie...
~sławcio
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
cichutko i sprawnie.Ostatnio podczas upałów miałem okazję bardzo dobrze przetestować klimę i nawiewy.przyznam się szczerze że nawet nie udało mi się włączyć na maksa bo chyba bym nie wytrzymał długo.Podczas parnego upalnego dnia nie chciałem nawet wchodzić do domu bo w samochodzie nie dosć że wilgotność mniejsza to temperatura przyjemniejsza no i te fotele z których aż po prostu nie chce się wysiadać.wychodząć z auta odwracasz się z łezką w...
~Użytkownik
Hatchback 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Klimatyzacja działanie wyśmienicie, dobrze że jest dwustrefowa bo gdy u mnie jest na LO to żona musi podkręcać na 20 bo jej zimno :) Przy ponad 30 stopniowych upałach b. szybko schładza, również wentylowane fotele pomagają i to faktycznie czuć, nie jest to żaden nieprzydatny bajer. Ogrzewanie jeszcze nie testowane. Włączenie ogrzewania t. szyby i lusterek skutkuje ekspresowym zejściem pary wodnej po chłodnym poranku (lusterka to ok 15s.)
~Adam
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Zimą po włączeniu opcji dmuchania na przednią i boczne szyby nawiew rozpuszcza śnieg w jakieś 5-10 minut jestem z tej opcji zadowolony nie muszę używać jakiś rozmrażaczy czy drapaków. Latem ochłodzenie wnętrza także zajmuje około 5-10 minut zależnie od zewnętrznej temperatury. Sądzę że dwustrefowa automatyczna klimatyzacja dobrze się sprawdza.
~Kierowca
Hatchback 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
W porządku, szybko się nagrzewa, latem dobrze chłodzi, jedyny problem to czasami parują szyby mimo włączonej klimy. Nie wiem dlaczego, a ponieważ są to sporadyczne przypadki, nie zaprzątam sobie nimi głowy. Podgrzewane i wentylowane fotele to piękna sprawa, na prawdę polecam jeśli ktoś ma możliwość zakupu.
~Opel insignia
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Grzeje jak poje....., na dworze -15 a ja w srodku w koszulce bez rekawow, jak mnie ludzie widza z zewnatrz to mysla ze jakis deb...l jedzie, ale tak wlasnie jest ten samochod solidnie grzeje. Dodatkowo opcja odparowywania szyb jest bardzo pomocna w wilgotne dni.
~Karol
Hatchback 2.0 CDTI ecoFLEX Start/Stop 160KM 118kW
No cóż działa wzorowo - tak jak należy. Podobnie jak w passacie szybko chłodzi troszkę wolniej ogrzewa zimą. Najważniejsze jest to że latem przy ustawieniu na 16 st. robi się chłodno, miałem okazję kiedyś użytkować Lagunę w której przy ustawieniu na 16 st. nadal było ciepło.
~raczek89
Hatchback 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Wszystko bez zarzutów!!Klimatyzacja samochodu wraz z klimatyzacją fotela bardzo pomaga nam w upalne dni, lecz niestety wentylacja jest tylko fotela kierowcy. Ogrzewanie też odrazu grzeje lecz niestety przednia szyba dość często w zimę paruje.
~Dariusz
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Czasami działa bardzo dobrze, natomiast czasami nie jestem w stanie jej zrozumieć. 20 stopni w kabinie a gorąco jak diabli, a czasami ta sama temperatura i zimno :D (porównuje te same temperatury i warunki na zewnątrz)
Dziennik kosztów dla Opel Insignia I Hatchback
7,7
9,3
~Paweł
Hatchback 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Auto wyposażenie w przednią szybę atermiczną i rolety boczne sprawia ze klima na auto nie ,,wyje" trzyma chłód bardzo dobrze, wnętrze sprawnie sie nagrzewa, plus za fotele które grzeją i w tyłek jak i krzyż w plecach
Opel Insignia I Hatchback