Lista ocen Opel Insignia I Sedan (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roberto_tsk
Sedan 2.8 V6 Turbo ECOTEC 260KM 191kW
Mam dosyć ciężką nogę, więc spalanie jak dla mnie bardzo dobre adekwatnie do mocy tego samochodu a co za tym idzie komfortu jazdy. Poza tym, trzeba być idiotom żeby kupować V6 2.8 litra i jeździć "ecodrivingiem" żeby jak najmniej spalić. Po mieście, przy normalnej jeździe bez głupot typu eco driving 17 litrów, po trasie jeśli jadę 80-120 spada do 12-13 litrów, po autostradzie 170-200km jest znowu 17 litrów :-) Z instalacją LPG...
~JD
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Ogólne wrażenie jest takie, że samochód nie jest wart swojej ceny - zbyt drogi na to co oferuje. Zużycie paliwa mieści się w rozsądnych granicach jak na oferowane osiągi, ale wiele zależy od kierowcy. Przy spokojnej jeździe nie sposób przekroczyć 10 l/100 km w cyklu mieszanym. Przy agresywnych zapędach łatwo wejść na poziom 15-18 l/100 km. Serwis jest stosunkowo drogi, często nierzetelny i mało profesjonalny. Na szczęście są niezależne...
~rapidshare
Sedan 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Silnik paliwożerny. Na pewno nie dla osób lubiących ekonomie. Trzeba się na prawde postarać by w cyklu mieszanym zejść poniżej 8l, a jak tylko pozwolimy sobie przez kilka kilometrów na dynamiczniejsza jazdę spalanie rośnie nawet do 10l. A zimą 9~10l to standard. W tej klasie o tej masie można znaleźć dużo ekonomiczniejsze jednostki. Cóż ale czego się spodziewać, w końcu Insignia to GM czyli amerykańska.
~Mac
Sedan 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Zastanawiałem się czy dać ocenę \"dobrze\" czy \"przeciętnie\". W pierwszych dniach średnie spalanie 11l po mieście, trochę mnie zaskoczyło. Jednak przy mojej zróżnicowanej jeździe i ruchu miasto 2/3, trasa 1/3 średnie spalanie to 8,5l (średnia z 500 przejechanych kilometrów). Czy to dużo, czy mało przy 160KM? Nie wiem... Jednak jest radocha jak się przyciśnie..
~Prezes42
Sedan 2.8 V6 Turbo ECOTEC 260KM 191kW
Koszty eksploatacji nie są bardzo wysokie , niestety w niektórych przypadkach brak jest zamienników przez co robi się drogo. Z osprzętu silnika jedną z droższych rzeczy jest łańcuch rozrządu jak w większości silników widlastych. OC nie jest bardzo drogie jak do samochodu o tej mocy. Samochód przy dynamicznej jeździe potrafi sporo spalić.
~Robert
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
Insignia nie jest najtańszym samochodem w serwisie. Korzystam z dobrego markowego warsztatu (nie autoryzowanego), więc jeżeli chce się jeździć bezawaryjnie to trzeba płacić. Najdroższą z napraw była wymiana łańcucha rozrządu oraz przepustnicy. Moim zdaniem nie jest to samochód dla przeciętnego Kowalskiego. Naprawy i części nie są tanie jak barszcz.
~jacek_łomiarz
Sedan 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
jezdze po stolicy w 3/4 miesiaca. stała średnia to 8,2. trudno mi zejsc nizej. ceny przegladów aspisrują do bogatszego VW ale nie oferują takiej opieki i wsparcia jak to jest u bogatszego brata. sporo zamienników na rynku. Póki co nic nie robiłem ale koszt koła dwumasowego powoduje u mnie gęsią skórę
~jacek_łomiarz
~marek41
Sedan 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
W jeździe miejskiej producent przewiduje 10,7l/100 km. Ja doszedłem do 10,1 czyli bardzo dobrze. Myślę że jeszcze powinno zmaleć bo mam mały przebieg i silnik się ,,układa\". Przeglądów jeszcze oczywiście nie było. Uzupełnię opinię po pierwszym przeglądzie. Spalanie to fikcja. Za mały przebieg.
Dziennik kosztów dla Opel Insignia I Sedan
7,6
12,2
12,2
~Comarch
Sedan 2.0 Turbo ECOTEC 220KM 162kW
slaby punkt - na razie auto pije jak smok. na pierwszym baku spalanie srednie wynioslo ok 16 litrow! - jazda po miescie, pare razy dluzszy postoj z instrukacja na kolanach w celu rozszyfrowania dzialania roznych gadzetow. drugi bak - jazda po miescie i mamy 14 litrow srednio
Opel Insignia I Sedan