Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer

Isia2009, 2 lata temu
Silnik 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Opel Insignia I Sports Tourer 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Polecam do bezpiecznej spokojnej jazdy. Komfort w fotelu, autko przyjemnie płynie na 18" 120km/h na 6tym biegu. Przyjemne nagłośnienie, blusik i w trase. Wyścigi spod świateł z dostawczakami można robić, choć przy 4k obrotów leci jak dzik w żołędzie, ale nie o to chodzi w tym aucie. Spokojna jazda z rodziną, na miasto wychodzi okolo 11 l Pb. Trasa do 8l Pb.
Bez awaryjny póki co, lać paliwo, zmieniać olej , i jedzie ładnie choć nie na wyścigi. Miałem wcześniej Astre w kombi 1.6Pb i była żwawsza, ale gabaryty Isi robią swoje. Pracuje równo spokojnie i przyjemnie.
Skacze lewarek zmiany biegow, ten typ tak ma podobno. M32. Wymienilem olej w przekladni, nasmarowałem białym smarem wszystko co się da po zdjęciu osłonek w kokpicie - lewarek lepiej wskakuje w biegi. Wlałem xado maximum trasmission polecany na forum insigni. Byłem u 3 speców i zalecali regenerację a jeden ktoremu naibardziej ufam stwierdził że tak ma ten typ i póki cicho i dobrze chodzi to niech sobie skacze lewarek,szkoda 2k zł póki co.
Komfort bardzo na plus. Sztywno ładnie sie trzyma drogi. Żadnych problemów. Co najwyżej to po kupnie od razu byłem wyważyć koła bo biła kierownica przy 120-140 ale już jest ok.
Śliczna sylwetka, wstawki chromowane itp robi robotę! Lecz delikatny lakier. Bardzo! Oparcie drzi o cos twardego i już przetarcie. Ruda nie bierze. Podwozie zabezpieczone. Do wystającego bagaznika trzeba się przyzwyczaić.
Wąskie okienka z tyłu. Grube słupki. Szeroka maska itp. Czujniki parkowania bedą dużym plusem choć po roku jazdy bez czujników nie przychaczylem nigdzie i można spokojnie jechać w miasto.
Wszystko ok.
Dwa razy coś jej odbiło i nawiew dmuchał na stopy tylko! Zimą! Ale poza tym bez zarzutu. Grzeje chłodzi itd. Uszczelki nie piszczą.
Wygodnie komfortowo.
Wszystko ok. Jak należy.
Niezbyt wiele robie wiec nie narzekam. Mógł by mniej palić.
W porządku.
Eksploatatyjnie
Skrzynia biegów do ciągłych kontroli.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Twinport ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

9,7