Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer

alex_kam, 12 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Opel Insignia I Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest piękny.
Dla mnie jest ważna jedna rzecz: Insignię kupiłem za to jak wygląda i jak ja czuję się w jej wnętrzu - i to oczekiwanie spełnia w 100%.
Silnik słychać na zimno - wiadomo od razu, że to diesel, po rozgrzaniu jest cichy i elastyczny. Choć trzeba tez mieć jasność, to nie wyścigówka, na każdy KM jest ponad 10 kg.
Biegi wchodzą lekko, bez haczenia, zawsze w sposób przewidywalny. Skrzynia tak zestopniowana, że na niskich biegach trzeba się trochę namachać - oczywiście tylko wtedy, gdy zamierzasz dynamicznie przyspieszyć.
Autko bardzo dobrze trzyma się drogi, zawieszenie jest twarde co przy niskim profilu opon potrafi czasem dać o sobie znać. Cicho.
Widoczność do tyłu jest bardzo słaba. Ale dla mnie nie ma to znaczenia.
Obsługa według mnie wymaga przyzwyczajenia, szczególnie obsługa audio, pewne drobiazgi są nie do końca przemyślane, ale to naprawdę drobiazgi. Np. jak bez patrzenia chcę opuścić przednią szybę to trafiam zwykle na przełącznik tylnej, może mam za długie ręce?
Klimatyzacja automatyczna działa bardzo dobrze, nie ma zastrzeżeń. Ogrzewania jeszcze nie testowałem.
Przestrzeń dla kierowcy fantastyczna, z tyłu zdecydowanie ciaśniej na nogi niż w pasacie czy mondeo, czy superbie. Daję pięć gwiazdek bo mam dzieci i jest mi ta niewielka różnica kompletnie obojętna.
Silnik na zimno trochę słychać, później w czasie jazdy jest bardzo dobrze. Przy 200 km/h spokojnie można rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Ja nie mam zarzutów, jak ktoś myśli, że zrobi 5l/100 to się myli, ale realnie nie jest źle. Trasa bardzo szybka jazda 7,7l, normalne użytkowanie pół miasto, pół trasa 7,8-8,5l.
Ja zapłaciłem fantastyczną cenę za auto z rocznika 2011. Warto ponegocjować z kilkoma dealerami;
Moje autko jest nowe więc na razie nic się nie dzieje, oby tak zostało.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]