Ocena kierowcy - Opel Insignia I Sports Tourer

Adam, 6 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Opel Insignia I Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto dostojne i bardzo komfortowe.Przeszkadza duża waga. Nie nadaje się dla kierowców ze sportowym zacięciem. Gabaryty wskazują na dużo miejsca ale to złudzenie, bagażnik przeciętny. Rekompensuje to jednak moim zdaniem udany wygląd i pewne prowadzenie.
Wysoko kultura pracy, jednak duża masa dramatycznie wpływa na spalanie i zabiera przyjemność z jazdy bo spalanie staje się wyznacznikiem dynamiki. Automat 4x4 = miasto 11 litrów i to w tempie emeryta.
Skrzynia automatyczna leniwa ale biegi zmienia delikatnie. Koniecznie wymieniać olej. Przy 200 tys przebiegu pojawiły się pierwsze szarpania przy wrzucaniu wstecznego
Duże zaskoczenie na plus-pewne prowadzenie i reakcja na skręt kierownicy dużo lepsze niż się spodziewałem.
Widoczność w tył kiepska.
Moim zdaniem przycisków wcale nie jest za dużo. W aucie odnalazłem się szybko i obsługa nie sprawiała problemów
Wszystko ok, klima dwustrefowa super, skórzane fotele mimo wentylacji latem nieprzyjemne.
Tej wielkości samochód powinien mieć znacznie więcej miejsca w środku. Mało miejsca na kolana w pierwszym rzędzie. Pozycja za kierownicą jednak w porządku. Twardy podłokietnik.
Ople są głośne i nie ma tutaj wyjątku. Duży minus tego auta choć przy prędkościach autostradowych nie jest tak źle jak być mogło
Ekonomia - jaka ekonomia? Auto pali bardzo dużo, jak na oferowane osiągi
Materiały wysokiej klasy- miałem wersję cosmo z pakietem OPC, nie ma sie do czego przyczepić. Czarna podsufitka daje poczucie przytulności.
Nie stwierdziłem, nic się nie zepsuło przez 60 tys km użytkowania. Trudno się wymienia żarówkę doświetlania zakrętów
Auto jest solidne i niezawodne, choć miałem wrażenie że wraz z kolejnymi kilometrami czuć coraz mocniej zapach ciepłego silnika

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW [l/100km]

9,5