Ocena kierowcy - Opel Insignia II Grand Sport

Koenigsegg, 3 lata temu
Silnik 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Rok produkcji 2018
Opel Insignia II Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : auto jest po prostu bardzo ładne
Auto mam 2 lata; kupiony jako nowy z salonu. Obecnie przejechane blisko 100 tys. km więc uważam, że po tym czasie moja opinia będzie obiektywna.
Bardzo krótka jedynka. Praktycznie pierwszy bieg służy jedynie do ruszenia. Na normalną jazdę w zupełności moc silnika jak również moment obrotowy wystarczy. Najbardziej silnik zaskakuje w jeździe autostradą. Z prędkości 120-170 na prawdę długo czekać nie trzeba.
Największe nieporozumienie w tym samochodzie to skrzynia biegów. Po prostu DRAMAT przez duże litery. Ta skrzynia nie powinna znaleźć się w tym aucie. Biegi wchodzą luźno; jeszcze nie zdarzyło mi się aby przy redukcji z czwórki na trójkę nie szarpnęło autem a jeździć potrafię bo trochę kilometrów w życiu pokonałem. Ta skrzynia w zupełności nie pasuje do tego samochodu. Całe auto oceniłbym wysoko skrzynia biegów to jedna wielka katastrofa. Odradzam manual. Bierzcie automat. Skrzynia manualna od samego początku nawet z przebiegiem 40 km sprawiała problemy; uczucie pływania; szarpania; PORAŻKA!!
I tu miłe zaskoczenie. Auto prowadzi się pewnie; czuć że prowadzimy pojazd który idealnie się prowadzi; bardzo ładnie pokonuje zakręty. Daleko mu to BMW czy aut które są wzorem układu jezdnego ale duży plus względem poprzedniej wersji.
Dla karoserii kupiłem ten samochód. Piękna linia; opadający dach; masywna sylwetka na 18 felgach opona 245/45/18 na prawdę robi robote. Bardzo ładny samochód
Brak zastrzeżeń; oczywiście auto jest duże więc trzeba się nauczyć nim jeździć czy parkować ale bardzo dobrze skręca
w porównaniu do poprzedniej Insigni dużyyy plus. Tak trzymać. Wszystko pod reką.
Jest okey; klimatyzacja mogłaby być odrobinę cichsza ale ładnie chłodzi dobrze grzeje
Jest bardzo dobrze
Wyciszenie Opla Insigni B podzieliłbym na dwie części; Pierwsza to opory powietrza i wyciszenie uszczelek w drzwiach i tutaj Opel spisał się bardzo dobrze. Nie słychać wiatru; ani odgłosów aut które jadą obok. Druga część to wyciszenie podłogi oraz nadkoli na tylnej osi i tutaj dramat. Opel w ogóle nie dał pianek ani mat wygłuszających. Bardzo słychać toczenie się kół powyżej 100 km na godzinę. Polecam dodatkowe wygłuszenie wnętrz. Wtedy w aucie robi się miło i przyjemnie. Koszt nie jest mały bo 4-5 tysiące ale czuc różnice.
bez żadnych niespodzianek; koszty podtawowe
Gdyby skrzynia manualna była lepsza i Opel lepiej wygłuszyłby podłogę oraz nadkola auto byłoby idealne.
nic się nie psuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW [l/100km]