Lista ocen Opel Meriva I (171) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~XXX
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
SPALANIE Byłoby ok gdyby nie to POLSKIE GÓWNIANE PALIWO!!! Za granicą samochod AUTOSTRADA 5,5 - 6,3 przy 130-140KMh Miasto 7 A W POLSCE MISATO 8,5-9 zima 9-10 TRASA i trzeba jechac równo to uda sie nawet zjechac ponizej 7 bez żadnych szleństw na drodze! Na Baku w Polsce robie 510-560km (tankowane w shellu) a we Francji czy Hiszpanii robie na baku 680- 740 (tez shell) W POLSCE TO NIE JEST PALIWO TYLKO GNOJÓWKA!!! PRZEGLĄDY CO 30000tyś lub...
~Dollolol
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Sprawdzane pod korek. Trasa Dęblin - Kraków 5 osób, dużo bagażu i jazda na maxa, cały czas wyprzedzanie gdzie tylko się dało - 6,78l/100km. Jazda po mieście spokojna aż do rozgrzania silnika potem... nie żałuje sobie, wyciskam z merivy 130% jej możliwości. Zadbany silnik jest bardzo oszczędny i bezawaryjny, praktycznie nie bierze oleju. Można się spokojnie zapakować do środka w 3 osoby i 3 rowery! Dodatkowo będzie jeszcze miejsce żeby...
~JCVD
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Gdyby nie konieczność dolewania oleju oceniłbym bardzo dobrze. Spalanie podam dla gazu bo na benzynie właściwie nie jeżdżę. A więc w mieście to ok. 10-11l gazu na 100km, poza miastem dużo zależy od obranej prędkości, przy 100km/h ok. 9l, do 120km/h to ok 10l, powyżej 120km/h opory powietrza na wysokim nadwoziu dają o sobie znać i potrafi spalić nawet 13 litrów/100km. Części są tanie i ogólnodostępne, z serwisem bywa różnie, zależy na jakiego...
~adamr91
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Części jak to w ople-bardzo tanie. Dużo zamienników na rynku, w dodatku meriva to praktycznie Corsa, więc jest naprawdę dużo części, również na rynku wtórnym i oczywiście są tanie, a to w dzisiejszych czasach jest najważniejsze. Zużycie paliwa jest rewelacyjne, w mieście czy też na trasie, Mery będzie zawsze miała małe spalanie. Ceny przeglądów/napraw nie są wygórowane, jak to w przypadku aut niemieckich :)
~alex
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Auto swoje wazy, dodatkowo ten moj 8 zaworowy silnik. jezdze glownie zakorkowana autostrada i moze 25% ruchu miejskiego. Srednie spalanie to 8.1 /100km Wada bedzie tutaj dodatkowo zbyt maly zbiornik paliwa. nie wiem jak z cenami przegladow i napraw. Auto kupilem pare miesiecy temu u dealera z roczna gwarancja po pelnym serwisie. Opel to jednak jedna z najtanszych marek pod wzgledem serwisow w Irlandii.
~pablo.krakow@wp.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
pali dużo jak fiat 125 lub łada 12 w miescie,8.5 na trasie, może pali mniej ale już nikt nie jezdzi 90 kmh , czasy się zmieniają , opel nie. ceny napraw w serwisie nie wiem bo wszystkie naporawy były na gwar. od pół roku nie naprawiam bo nie ma już gwarancji ale jak nic nie wymyślę to pójdzie z 3000 pln. za różne części.p.s jak jechałem 300 km z prądkością równo 170-180 to spaliłem 45 litrów pb i litr oleju.
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Wbrew powszechnym opinią części ani mechanicy nie są tanie, choć dostępne i nikt się auta nie boi. Silnik z lat 90-tych jakby nie cudować w 400 tyś mieście poniżej 7,5 nie zejdzie, Na bocznych drogach przy spokojnej jeździe zejdzie do 6 litrów, na autostradzie powyżej 120 i pod wiatr to ... ile wlezie! Mój nie konsumował oleju w ogóle/ prócz jednorazowego wygłupo-eksperymentu/
~Jacek1952
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Jak się jezdzi zgodnie z przepisami i ma się normalną nogę to OK. Ceny napraw - trudno porównać , bo nie mam do czego.W każdym razie dotychczas korzystałem wyłącznie z ASO . Nie rdzewieje!Lakier srebrny metalic jak nowy, a auto codziennie eksploatowane,codziennie w ciepłym garażu. Mądrze zaprojektowane uszczelki drzwiowe, wykroje drzwi po otwarciu czyste!
~Wiesław
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
to mój pierwszy diesel i kupiłem tego diesla a nie 1,7 cdti z tego powodu ze nie ma koła dwumasowego tylko jest zwykłe koło pasowe,nie ma pompowtryskiwaczy tylko jest na zwykłej pompie czyli jest bez większych kosztów i można lać zwykłą rope.mam auto od 6 miesięcy i bez problemów.Przebieg pewny bo mam wszystkie wydruki z przeglądów auto z belgii.polecam

Usterki Opel Meriva I

Opel Meriva I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Matii
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
ceny napraw w normie i ogolna dostepnosc czesci, nie robie przegladów w autoryzowanej stacji tylko dobrym warsztacie i jest taniej i tez dobrze, spalanie przy sredniej nodze benzyna miasto 9-9,5, trasa 7-8. założyłem gaz i spalanie miasto 11-12 , trasa 10-10,5 Ponizej podałem spalani na gazie bo bnzynki spalam malo