Lista ocen Opel Meriva I (186) - Silnik

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Silnik 1.4 Twinport. Wbrew obawom całkiem dobrze sobie radzi. Jeżdżę sam i auto nie jest "mułowate" czego można by się spodziewać po 90 KM w benzynie przy dość dużej masie. Sprinterem nie jest, ale do spokojnej jazdy jest w sam raz. Mocy brakuje jedynie przy 4 osobach + dużej ilości bagażu.
~Władysław
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Silnik pracuje elastycznie, szczególnie na obrotach w przedziale 3000-5000. Troche dziwnie hamuje przy 3500 obrotów na dwójce. Ale ogólnie jestem zadowolny. Inną sprawą jest rozpędzenie autka pod górke, kiedy brakuje mu trochę mocy. Do jazdy po mieście i na trasie sprawdza sie w zupełności.
~adamr91
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Silnik działa bardzo dobrze, nie dławi go. Do tej pory zero awarii. Nie \"pożera\" mi oleju. Elastyczność przy 75 km może nie poraża ale osobiście uważam, że samochód jest zwinny i po przekroczeniu 2000 obr/min i po załączeniu turbiny można śmiało przycisnąć i wyprzedzać.
~jagpanter
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Głośny, długo się nagrzewa, hałas tylko na krótkich trasach, po zimnym rozruchu, prawdopodobnie niewyregulowany po wymianie rozrządu (stukowe odgłosy w przedziale 1500-1800) Na zimnym silniku kiepsko rusza z jedynki (w przypadku potrzeby dynamicznego startu (masa robi swoje)
~arthgt
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Silnik elastyczny, bardzo dobrze radzi sobie z tym autem. Przyspieszenie nie jednego zdziwiło na skrzyżowaniu :) Kultura pracy wg mnie całkiem dobra.CZasami warto sprawdzić co jakis czas poziom oleju przy ostrzejszej jeździe potrafi sobie spalić sobie troszke oleju...
~Pither33
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik daje radę zarówno w mieście jak i na trasie. Jest elastyczny i nie potrzebuje redukcji przy wyprzedzaniu. Jedyną wadą jest wyraźna turbodziura - do około 1800 obr/min po wciśnięciu gazu niewiele się dzieje, ale powyżej tej granicy dostaje solidnego kopa i śmiga, że hej.
~bartnew@o2.pl
Minivan 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW
Silnik naprawdę elastyczny:) Całkiem przyzwoicie niesie ta budę!!! Bardzo elastyczny. Doskonałe przyśpieszenie nawet gdy jadną nim 4 osoby.Bierze trochę oleju ale słyszałem że Merivy tak mają. Problemem jest jechanie ponad 100km/h bo wtedy staje się głośny, a tego nie lubię.
~adamski.janusz@gmail.com
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Zbyt słaby. Ogromne problemy z wyprzedzaniem nawet na 4 biegu. Zrozpaczony kupiłem zestaw magnetyzerów firmy multimag. Po założeniu i przejechaniu około 700km, dynamika uległa znacznej poprawie. Nieprawdopodobne, ale zaczął przyspieszać na 5tym biegu na wzniesieniach.
~jotjot11
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
elastyczny , dobry przy ruszaniu nie trzeba wysoko kręcić, wystarczy do bardzo spokojnej jazdy w jedną, dwie osoby lecz tych obiecanych 90 koni nie widać , może to są kucyki ? W poprzednim nissanie almera też było 90 koni ale motor miał kopa... wiem że meriva więcej waży..
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I
8,7
9,4
~kiwi123@op.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
początkowo bałem się silnika 8V, ale obawy były płone, ciekawie dobrany moment obrotowy jeździsz jak dieslem od 1500 obr/min, bez zarzutu ale potwierdzam ciekawostki olejowo-przyrodnicze - ok. 0,7l/3000 km to chyba niemało ??hah...podobno są i lepsi w tej kwestii