Lista ocen Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW 2002-2005 (22) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo.krakow@wp.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
wszystkie usterki kończyły się holowaniem , ledwie dojechaniem samemu, bardzo uciążliwe szczególnie powroty po 200 km od serwisu gasnącym autem. 3 wym zawór egr-autem nie można jezdzić, 1wymiana katalizatora, 2 wym. klimy, 1 wym rezystora went. silnika, 2 wym mechanizmu zmiany biegów.amortyzatory klapy bagaż, na częsci trzeba czekać , umawiać sie w serwisie, gwarancja jest bez sensu . co z tego że za darmo , a dojazd, bujanie się astrami 1,...
~bbb
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Auto serwisowane w ASO Opel, wszystkie przeglądy, wymiana płynów eksploatacyjnych wykonywane w serwisie i przy przebiegu 45000 tys. km podczas przeglądu pracownik informuje mnie iż zatarty jest wałek rozrządu (głośna praca silnika). Gdy auto było jeszcze na gwarancji niczego nikt nie słyszał. Jak to możliwe by z takim przebiegiem silnik wymagał naprawy głównej?
~drm
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Pada sterownik silnika, trzeba zwrócić uwage na stane przegubów wewnetrznych bo są praktycznie nie dostępne, a jeśli są to w astronomicznej cenie (naszczęście można kupić całą półoś w zamienniku). Sprzęgło dorgie w wymianie - wysprzeglik kosztuje ok 600zł, przy 200 tys trzebabyło zmienić pierścienie i gumki na zwaorach
~meriva2004
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Silnik zaczął brać olej - wymiana tłoków, remont głowicy. Awaria skrzyni biegów - rozleciał się mechanizm różnicowy - wymiana skrzyni, Prakrtycznie nie osiągalne przeguby wewnętrzne, Sterownik silnika skutecznie unieruchamia samochod, Wykwity korozji na dołach drzwi -jak to opel
~opmer
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
1. Wymiana pierścieni i remont głowicy - brał olej ok 0.5 litra na 100 km - prawie jak dwusów, 2. awaria sterownika - laweta 3. Wymiana skrzyni biegów, 4. Przegub przy skrzyni nie do kupienia 5. Zapiekające się tylne zacisk
~MZ
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Termostat - ktoś go genialnie umieścił po paskiem rozrządu:( Przekładnia kierownicza -regenerowana, oryginał w ASO w chorej cenie, jest to słaba strona tego modelu -stuki na dłuższą metę nie do zniesienia.
~slawekpac@interia.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
4 razy wyłączył mi sie silnik w trasie z powodu zablokowanego zaworu recyrkulacji spalin, tragedia!!! podobno w tym silniku to norma. Co bedzie po gwarancji!!
~slawek G.
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
ok.w sumie ma przejechane 14000km i nie zauwazylem zeby choc troche oleju wziol a czesto w opiniach w tym tkwi duzy problem.
~chojak53@interia.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
przez rok eksploatacji wymieniłem: 1.czunik poziomu oleju,2. akumulator, naprawiałem skrzynię biegów - mogłem jechać tylko do przodu
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW
7,9
10,1
~kiwi123@op.pl
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
hmmm...te stuki w kierownicy....aaaaaaaa...i powodzenia przy przejeździe przez tory i "śpiących policjantów"