Lista ocen Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2002-2010 (11) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MHK
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Usterkowość fatalnie wysoka. Przez 19500 km przebiegu wymieniono mi: pająka dźwigni zmiany biegów, sprężarkę klimatyzacji, pasek rozrządu wraz z napinaczem, sterownik silnika, halogen przeciwmgielny i trzecie światło stopu oraz wszystkie żarówki z oświetlenia zewnętrznego. Service fatalny oczekiwanie na części zawsze powyżej 2,5 tygodnia a maksymalnie czekałem 2 miesiące.
~rokil@poczta.fm
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Awaria katalizatora przy 12000km. Przednie łożyska do wymiany w tym samym dniu. Elektryczne wspomaganie nieraz samo skręca. Dziwne uczucie. Jedziesz sobie prosto a tu jakaś dziwna siła w kierownicy próbuje ci ją przekręcić. Mechanicy rozkładają ręce. Elektronicznie niby wszystko ok.
~mglawdel@go2.pl
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
1. Bez przyczyny czasem zapala się kontrolka ładowania 2. Wymieniłe już zawór zwrotny wydechu spalin 3. Mam pewne problemy z obrotami, na wolnym biegu wahają się pomiędzy 500 a 700 - serwis twierdzi,że to normalne - czy ktoś miał już z czymś takim do czynienia?
~Matii
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
silniki benzynowe 16v branie oleju, ale to wszystko zalezy jak kto dba o silnik to i tyle spala oleju, umiejscowienie klaksonu, słynny wybierak skrzyni, no i po 5 latach rozsypał sie rezystor wentylatora
~frutti_di_bosco@rubikon.pl
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
po 1,5 roku i 33 tys. km przebiegu wszystko działa bez zastrzeżeń (uwaga warszwiacy: najlepszy Opel Miniewski na 17 stycznia, w innych było znacznie gorzej!)
~lukasz
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
33000 zaświecił się kontrolka esp i ładowania. Naprawa modułu esp. Koszt 200 pln. Obecnie 36000 jeszcze klocki hamulcowe jak nowe.
~arthgt
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Uszodzony termostat Sprężarka klimy zaczyna hałasować Drążek kolumny kierowniczej do wymiany (450zł!!)
~Zbyszek
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Jeszcze nie miałem poważnej usterki w mojej merivie. Oby tak dalej.
~luk 2501
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Zaraz po kupnie były usterki wkoncu naprawiono i jest super.
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
~Mysiek
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Odpalam, jadę i nie myślę, ze co s się może s\\zadziać, absolutnie bezawaryjny