Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan Facelifting

Damian, 3 lata temu
Silnik 1.4 LPG Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Opel Meriva II Mikrovan Facelifting 1.4 LPG Turbo  120KM 88kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda w fotelu
Brakuję troszkę mocy przy ruszaniu ale potem jest już ok
Trochę za twarda
Wygodnie się manewruje
Słupek A trochę zasłania
Brakuję miejsca dedykowanego na telefon gdy się go nie używa np do nawigacji. Podłokietnik troszkę za twardy. Siedząc ma się wrażenie że kierownica jest nie do końca prostopadle do kierowcy i na dłuższych trasach męczą mi się nadgarstki. Poza tymi minusami ma jednak dużo więcej plusów, szczególnie fotele - mam problem z plecami a w tym aucie nigdy go nie odczułem.
Tu niestety klima zawodzi ale nie pod kątem efektywności tylko wygody: gdy wejdzie się do nagrzanego auta z klimą w trybie auto to włącza się na maxa i jest wtedy tak głośna że to irytuje. A to dopiero początek bo jak już się ochłodzi to układ nie kwapi się do tego żeby trochę ogrzać powietrze i mając nastawę 21 stopni robi się w aucie po prostu zimno i tylko czuję się podmuch lodowatego powietrza na skórze. Trzeba się wtedy ratować przymykaniem nawiewów a ostatnio po tym jak się przeziębiłem w lecie zrezygnowałem z trybu auto- wtedy jest nawet ok.
Jest dobrze, chociaż z czasem jednak wychodzi że płyta podłogowa jest z Corsy.
Tu jest super, bardziej słychać szum opon niż silnik. A opony mam nowe, wysokiej klasy i są raczej z tych cichych.
Na razie nic poza eksploatacją.
Do tej pory (ponad rok i prawię 15k km) nigdy nie zawiodła
Jw