Lista ocen Opel Mokka SUV (47) - Silnik

~ankla
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Mam to auto od tygodnia, więc narazie to tylko wstępne uwagi. Przeszedłem na ten samochód bezpośrednio po BMW 320D , gdyż miałem dość niskiego samochodu, do którego trudno wsiąść wysokiemu facetowi i jeszcze trudniej wysiąść/ chociaż sama jazda nim to bajka / . Teraz siedzę wysoko, wsiadam bez wyginania się i - o dziwo w środku z przodu jest naprawdę sporo miejsca. Pasażerowie z tyłu, zwłaszcza wysocy mają gorzej, no ale to auto ma w końcu...
~Adam Z
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
- dosyć głośny na wyższych obrotach i przy gwałtownym dodawaniu gazu, w środku brzmi jak rasowe V6 ;-) co najmniej, ale w przypadku 3cylindorwego silniczka, raczej wskazuje na mocne wysilenie, a to już nie dobrze może wróżyć jego żywotności - dynamika jest OK, szczególnie na trybie SPORT, samochód daje radę z wyprzedzaniem, bez problemu - mam złe doświadczenia z 3 cylindrami w CORSIE stąd moje obawy co do trwałości, niestety nie ma już...
~andrutek
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Super, dobrze dopasowany do tego samochodu. Bardzo wytrzymały (silnik na łańcuchu) i nadaje się do instalacji LPG. Swego czasu ten silnik był fabrycznie wyposażony w instalację LPG, więc to też dobrze o nim świadczy. Dość ekonomiczny i całkiem żwawy. Po 150 tys.km nic się nie psuje i nic nawet nie wskazuje, żeby miało się popsuć. Wymieniam tylko olej i filtry.
~Marek
SUV 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW
silnik pracuje głośno nie czarujmy się, w środku go słychać ( w T,iguanie dużo ciszej) ale daje się wytrzymać. Dynamika zaskakuje pozytywnie 300 Nm swoje robi potrafi porządnie w fotel wcisnąć, ale elastycznść słabiej do 2000 obrotów trochę słabo ciągnie. Są lepsze motory ale niewiele, ocena 4 w sam raz
~Marlon Brando
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Mam silnik 1.6 115KM i w mieście w zupełności mi to wystarczy. Na autostradzie potrafi zadowalająco przyśpieszać. Oczywiście nie jest to silnik da kierowców, którzy mają nadciśnienie i doznają erekcji przy przyśpieszeniu. Mnie sprawia po prostu samą radość z jazdy
~Janek
X 1.4 Turbo Ecotec LPGTEC 140KM 103kW
Zdecydowanie zbyt słaby jak do auta o masie przeszło 1.400kg. Nie czuć deklarowanych 140 koni, szczególnie na gazie, realnie będzie jakieś 110-115. Turbo pomaga dopiero powyżej 3,5 tys. obrotów, ale dalej niewystarczająco. Ogólne wrażenie niedobre.
~jan m
Opel Mokka SUV
X 1.4 Turbo Ecotec 140KM 103kW
Silnikowi brakuje mocy w przypadku 1.4 turbo 140 km, przy jezdzie w 4-5 osob, zwlasza na nie równym terenie, przeklada to sie na spalanie. W przypadku jazdy samemu , lub z jedna osoba naprawde mozna sie zdziwic, na początku jakiego auto ma kopa
~w.mysza
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
silnik bardzo elastyczny dzięki turbinie a przy tym ekonomiczny, osiągi przy tej masie pojazdu na przyzwoitym poziomie, poza tym jednostki opla warte są polecenia, potrafią dużo wytrzymać o czym przekonałem się jeżdżąc służbowymi astrami.
~peter_pan
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Naprawdę mieszane uczucia. Z jednej strony pozbawiony drogich wynalazków jak turbina, a z drugiej trochę dynamiki brakuje. W sumie średnio (czyli pomiędzy przeciętnie i dobrze), ale zawyżymy.
~skandal
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Zanim osiągniesz 100km/h zdążysz wypić poł kubka kawy,zapalić papierosa i zadzwonić do opla z pytaniem kto wymyślił by tak słaby silnik montować w tym aucie.
Opel Mokka SUV