Ocena kierowcy - Opel Movano II

Grzesiek, 12 lat temu
Silnik 3.0 CDTI 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Opel Movano II 3.0 CDTI 136KM 100kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie i moc silnika
Silnik : uszczelka pod głowicą
Zawieszenie : twardy przód
Układ elektryczny : ma więcej francuza niż niemca więc bez kompa się nie obejdzie co jakiś czas
od zakupu przez trzy miesiące zrobiłem 40.000 km , olej i filtry wymieniam co 20.000 nie jak książka serwisowa co 30.000 - serwisuję u zaufanego mechanika
spoko, wystarczające 136KM jedzie bez zarzutu, spalanie przy spokojnej jeździe 9l/100. Ładunek 1500kg i góra w Czechach 18% nachylenia bez problemu podjedzie.
żeby jechać na szóstce trzeba mieć te 100km/h inaczej niesie drgania do środka (rezonans)
przód twardy , brakuje centymetr asfaltu a huk jakby człowiek w lej wjechał
dobra
ok
wystarczające , szybko odparowywuje
miejsca sporo, kanapa pasażerów porażka, mało schowków , półek itp... miejsce na np. kawę porażka
ok
jak pisałem wyżej , spalanie 9 l/100 , na autostradach na tempomacie nawet 15 l/100
z tego co się słyszy dużo tańszy od VW czy Mercedesa , auto OK , gdzie się nie zerknie w movano to albo logo renault lub iveco , opla jest chyba tylko logo na masce.
elektroniczny pedał gazu czujnik abs przekaźnik świec żarowych przeguby lewy i prawy ręczny - wymiana linek
uszczelka pod głowicą - wywalało petrygo korkiem na zbiorniczku , po wymianie jest bajka. Nie wiem co mnie czeka , ale podejrzewam łożysko w skrzyni biegów - jutro zobaczymy co to huczy ?

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDTI 136KM 100kW [l/100km]

9,7