Szukaj

Informacje o Opel Movano

Lata produkcji: 1999 – teraz
Segment: Dostawcze
Opel Movano to najdłużej produkowane i największe auto dostawcze w katalogu niemieckiego producenta. Samochód został stworzony wspólnie z Renault i od samego początku wytwarzany jest w należących do francuskiego koncernu zakładach firmy Sovab. Modelem bliźniaczym Opla Movano jest Renault Master. Aktualnie, począwszy od roku 2010, dostępna jest generacja trzecia modelu, powiązana także z Nissanem NV400. Poza wariantem dostawczym, Opel Movano oferowany jest także w wersji dużego rodzinnego vana. W Wielkiej Brytanii funkcjonuje pod marką Vauxhall Movano.
czytaj więcej

Opel Movano – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Opel Movano

Liczba ocen: 40
Ogólna ocena
3,8 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(79%)

Zalety

+ Widoczność + Wentylacja i ogrzewanie + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wady

- Skrzynia biegów - Drobne usterki - Karoseria

Wybrane oceny

4,2
~Paweł Szmuc
Furgon L3H2 FWD 2.3 CDTI 100KM 74kW
Opel Movano III
Jest to mój w kolejności czwarty bus, drugie MOVANO, a jeździłem krócej lub dłużej prawie wszystkimi markami. Z obecnej oferty na rynku konkurować może z nim tylko Fiat Ducato, ale biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, także on przegrywa. Wybrałem Opla bo w bliźniaczym Reanault wychodziło wyższe spalanie. Ergonomia kabiny w modelu 2010- została znacznie poprawiona w stosunku do poprzedniego modelu. Porównywalny pod tym względem jest tylko Sprinter. IVECO, FIAT-y, VW zostają w tyle. Wybrałem silnik 100KM ze względu na spalanie (125 i 150 palą o kilka litrów więcej, mój spala 8,5-9 l/100km). Przestrzeń ładunkowa doskonale przemyślana, bez problemu zamontowałem zabudowę serwisową, drugi rząd siedzeń i mam jeszcze sporo miejsca na towar. Po kupnie tego modelu, sprzedałem swojego Citroena C5, bo przestałem nim jeździć. Nawet na wakacje pojechaliśmy busem, zabierając rowery i mnóstwo innych rzeczy ;-)
1,8
~olszewski
Furgon L3H2 FWD 2.3 CDTI 146KM 107kW
Opel Movano III
Witam dwa razy jazda na lawecie z powodu rozrusznika urwana opaska z rury intercoolera wszystko to praktycznie w nowym aucie a teraz awaria sprawdzi wtrysk sprawdzi układ wydechowy w serwisie stwierdzili zatkany przewód różnicy ciśnień DPF niby naprawili zapłaciłem po 400 kilometrach to samo i to ma być samochód do pracy przebieg 100 tys
4,5
~boss
Furgon 2.5 CDTI 100KM 74kW
Opel Movano II
Podsumowując bardzo fajne, praktyczne, pewne w prowadzeniu, bezawaryjne i zaskakująco oszczędne auto z dużymi możliwościami. Szczegóły w komentarzach poniżej. Będę rozważał zakup takiego, tylko w wersji osobowej, na użytek domowy, bo koszty utrzymania nie odbiegają w zasadzie od przeciętnej osobówki, a mozliwości nieporównywalne.
Opel Movano