Lista ocen Opel Omega A Kombi (47) - Całokształt

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~użytkownik 5
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Za pieniadze, które zapłaciłem za 6 letnie auto - to chyba trudno by kupić coś lepszego. Pakowne objętościowo i kilogramowo. Jeździ się tym doskonale, dobrze się trzyma drogi. Przy pierwszych kilometrach po zakupie można stracić poczucie prędkości. Przez 5 lat jazdy - kompletnie nic nie musiałem robić (poza sprawami związamymi z eksploatacją). Nie ma znaczenia czy zapalam go rano po 20 st. mrozie czy na gorąco - przebieg 185000 km, oczywiście...
~Patryk
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Bycmoze faktycznie najwiekszy wplyw na doskonala ocene tego auta ma wplyw to ze ma bardzo maly przebieg i wlasciwie jest w stanie auta ok. 5-letniego a nie 20-letniego i mam punkt odniesienia w postaci poprzedniego egzemplarza. Chcialbym kazdemu kupujacemu ten model auta zyczyc aby trafil na tak dobry egzemplarz jak moj bo wtedy naprawde widac ze to bardzo dobry samochod. W sumie dlatego tez otrzymal tytul European Car Of The Year 1987 to o...
~caller
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Auto wiadomo ma już trochę lat, ale jego opływowe kształty mogą się podobać. Jest wielkie i wygodne. Dojechalem nim z Polski do Chorwacji i z powrotem bez najmniejszego problemu, przejechałem 1000km jednego dnia na urlop bez problemów i zmęczenia. Na autostadach trzeba się pilnować bo auto niewiadomo kiedy jedzie 150 -160km/h bez najmnieszych problemów. Ogólnie auto jest dla mnie super. j
~sl Łobi
Kombi 3.0 156KM 115kW
Mam porównanie pomiędzy rocznikiem `96 i `98 oraz silnikami 2,0 i 3,0 .Silnik o niebo lepszy ten 3,0 (spalanie nawet podobne).W 2,0 trzy razy pęknął kolektor wydechowy,wypaliły się zawory na 4 cylindrze no i spalanie oleju ponadprzeciętne.Narazie w 3,0 jest wszystko ok.Słabe zabezpieczenie antykorozyjne.Jak pisałem wyżej szyberdach pomimo klimy to bardzo dobra opcja-warto go mieć a w fotelach recaro po 1200km drogi tyłek nie boli.
~pav_41@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 122KM 90kW
kupiłem swoją półciężarówkę jak miała dwa lata u niemca z mieszanymi uczuciami,wszyscy znajomi eeeeeeeee opel?!!!!, ale po 10_u latach eksoloatacji uważam ze nie ma lepszego auta mało tego przywiozłem drugą taką samą po małym unfalu ALE 90000 PRZEBIEGU na częsci za 500 euro,teraz mam dożywocie z moj a omegą czego nie żałuję. chciałem jeszcz powiedzieć miłośnikom tego samochodu,że w usa auto to wystękuje pod nazwąCADILLAC CATERA
~danieldebowy@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 88KM 65kW
nie jest źle, szczególnie jeśli chodzi o komfort jazdy, kulturę pracy silnika, skrzyni biegów. tu jestem na tak! ale pozostałe, tzn. awaryjność, dostepność w czasie awarii itp - a w szczególności słaba jakość karoserii w porównaniu do np. Audi czy VW, którymi wcześniej jeździłem - zdecydowanie na nie !!! no ale cóż - jak sie nie ma co się lubi, to się lubi co się ma !!! - czyż nie ??!!
~Krisker
Kombi 2.4 i 125KM 92kW
Świetne auto do wożenia sporych ładunków (płaska podłoga bagażnika nawet po złożeniu siedzeń!), a także dobry krążownik szos :) Po mieście też znośnie - wpomaganie i dość mały promień skrętu nie utrudniają parkowania, w przeciwieństwie do wymiarów ;) Wygodnie, pewnie i przyjemnie. Za tą cenę nie ma na rynku nic młodszego, lepiej wyposażonego i większego niż Omega.
~JK
Kombi 3.0 24V 200KM 147kW
Udany zakup. Wszystkie podzespoły pracują jak należy. Nie widać śladów korozji (nawet w typowych dla omegi miejscach). Trochę obawiałem się pod tym względem zimy (sól) ale jestem mile zaskoczony. Zapowiada się, że spokojnie można nim jeszcze kilka lat pojeździć. Istotny jest autentyczny, niewielki przebieg samochodu co przy dobrej eksploatacji dobrze wróży na przyszlość.
~fotozen
Kombi 3.0 156KM 115kW
Samochod dosc awaryjny - czesto cos go boli. Jedno sie zrobi to drugie wychodzi. Wersje V6 - drogie czesci. Poza tym ogromna przyjemnosc z jazdy. Wygoda, komfort, bezpieczenstwo. Swietna elastycznosc, przyspieszanie od 100km/h w gore (mowa oczywiscie o MV6). Spalanie ok. Jak na ta mase i pojemnosc i automat 16 l Pb w miescie i 8-11 w trasie to gitara.
~wieslawrz
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Ten samochód przewyższył moje poczatkowe oczekiwania. Jak na samochód który miał już 13 lat spisywał sie ponadprzecietnie. Doskonały komfort w czasie jazdy, nie czuje się predkości, bardzo dużo miejsca w samochodzie (półciężarówka) :) Główne minusy: Korozja: progi, nadkola itp. i spalanie prawie 13 litrów gazu po mieście.
Opel Omega A Kombi