Ocena kierowcy - Opel Omega A Kombi

SaLMoN, 21 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Omega A Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Super samochód dla rodziny, na co dzień jak i na wyjazd, tylko wydaje się, że jak duży to nigdzie miejsca dla niego nie znajdziesz (np. zawraca na mniejszej średnicy niż o pół metra krótszy PF125p :D). Przewieźć można w razie potrzeby nawet mały tapczan albo lodówkę :).
raczej brak zastrzeżeń, nieco chyba za mały dla ludzi ze sportowym zacięciem jak na taką dużą furę
przełożenia OK, ciężko chodzi i "klika" jak jest zimna, ale to chyba ten przebieg...
ogólnie lubię takie - ciche i niezbyt miękke, mało wytrzymałe - może słaba jakość części, których używałem - na poligonie polskiej sieci drogowej :)
Po wyczuciu długości i ´wystających fragmentów´ jest OK
wyłączniki duże, kontrolki czytelne, wszystko w zasięgu rąk
ciepełko względnie dobre, wolniej odparowująca prawa szyba i problemy z ogrzaniem szyb bagażnika - minus kombi
pierwsze auto, w którym nie mogę odsunąć fotela do końca, bo niczego nie dosięgam :), jednocześnie podobnych rozmiarów pasażer też nie ciśnie się z tyłu, a jakby co, to jeszcze można zagrać w golfa :)
ogólnie OK jak na 10-letnie autko, słychać tylko rozklekotaną roletę bagażnika :), przyjemne mruczenie :) i tylny napęd :( przy większej prędkości
8,5l trasa, 10-11l miasto (Pb95) - czego więcej chcieć ? Jadę przecież pojazdem większym od mojego pokoju :)
Niesamowity - za tyle samo co prawda można kupić np. kilkuletniego Uniaka, ale to nie ten kaliber :). Części - miłe zaskoczenie, jak nic poważnego nie padnie, to stosunkowo niedrogie.
Jeszcze nie wyszedłem z pierduł pozostawionych przez poprzedniego użytkownika. Szybki nie opadają, dach się nie otwiera, centralny lubi się losowo na drzwiach zacinać (do padnięcia w jednych za mojej kadencji), drobne zwarcia w ogrzewaniu tylnej szyby, itp...
do tej pory nagrzewnica, ale musze najpierw wyjśc na prosto po przednim userze, żeby móc coś więcej powiedzieć...
Dziennik kosztów dla Opel Omega A Kombi 2.0 i 115KM 85kW
10,8