Ocena kierowcy - Opel Omega A Kombi

Tommy, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1989
Opel Omega A Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Auto naprawde szybkie na LPG jechalem nim 200 i nie dzialo sie nic i bylo naprawde spokojnie w srodku .Nic nie rzucalo i nie stukalo. Zniechecaja te usterki ale moze to tylko tak moj typ tak ma?! OGOLNIE NIE POLECAM!
Moze ja trafilem na jakis felerny model ale... 1.silnik owszem odpala odrazu i bez problemow 2.cos klapie podczas pracy, czasami ma jakies zawirowania i moim zdaniem za male obroty na jalowym biegu(a ponoc sie nie reguluje) 3.dosc mocny i fajnie wkreca sie na obroty 4.po wymianie uszczelki pod pokrywa zaworow nie bierze mi ani kropelki oleju 5.wadliwy zawsze cos pada ( u mnie dosc czesto rozrusznik i 2 razy pekl mi walek rozrzadu!!!) 6.na gazie i na benzie w sumie jest jako tako jesli chodzi o prace
skrzynia jes raczej oki, oczywiscie troche 2´ka piluje ale jest okey.czasami sprawdzac trzeba stan oleju w skrzyni i jest niezawodna.....gdyby nie ta 2´ka
Troche glupio zrobione jest to ze zeby wymienic lozysko trzeba kupic je (chyba) z calym mocowaniem w ktore sie je wpycha.Dosc wysoki zeby podjechac spokojnie pod wiekszy kraweznik i nie az tak wysoki zeby sobie pojechac szybciej na zakretach.Ponoc czesto padaja stabilizatory (ponoc bo mi sie nie zdazylo!)
Jesli chodzi o widoczniosc to jest super extra mega ect. Naprawde to jest samochod akwarium ...... same szyby!
Przyciski od otwierania szytb el. z przodu umiejscowione tak ze mozna sobie polamac nadgarstek no chyba ze masz fotel przesuniety na maxa do tylu :)). Wszystkie inne przelaczniki umiejscownie sa dosc dobrze i widac ze jednak sie postarali Ci z opla.
Zanim silnik sie nagzeje to mija troche czasu zwlaszcza w zimie i dlatego moim zdaniem ten aspekt w tym modelu akurat to wada i to spora. Jesli chodzi o chlodzenie w lecie to hmm bardziej to jest wiaterek ale lepszy otrzymuje sie gdy po otwarciu szyb. Za durny opornik do dmuchawy w salonie opla zazyczyli sobie 250 zeta + przesylka + monatz ( bo samemu nie mozna bo nie bedzie gwarancji na ta czesc) dla porownania na gieldzie taki opornik to wydatek 100 zl i masz go na 2´gi dzien a w oplu 3 tygodnie.PARANOJA
FUUUULLLLL MIEJSCA!!!!Jest to ogromna zaleta.Ja mam sedana i jest miejsca pelno a w kombiaku to juz nawet nie wspominam.Swietna sprawa moim zdaniem na 6+. Na tyle normalnie jak usiadlem to pomyslalem ze sobie szafe z pokoju do auta przestawie :))).SUPER
Naprawde niezle wyciszony. Mata opd klapa silnika sprawuje sie swietnie. W srodku jest dobrze nawet przy 190 - 210 kmh i uszy nie krwawia.
Spalanie dosc duze! miasto bezyna: 9,5 l 100 km trasa bezyna: 8 l 100 km miasto gaz LPG: 11 l 100 km trasa gaz LPG: 9 l 100 km
Cena niska i jakosc tez.Zwlaszcza blacharka rdzewieje jak kazdy opel progo nadkola! Ponad to rdza tu rdza tam przynajmniej zawsze cos nowego odkryjesz ale mozna spokojnie to wsio zrobic.
Jesli chodzi o takie duperele to jest raczej spokoj.Gdyby nie ten cholerny oporniczek do dmuchawy
1 rozrusznik 2 walek rozrzadu Kilka razy mnie zawiodl w waznych momentach wiec nie mam dobrego zdania o tym aucie i wogole o oplach Zdecydowanie bardziej wole VW.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,7