Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Rok produkcji 1995
Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : elastycznosc, moc, dzwiek
Silnik : wycieki oleju
Karoseria : coz rdza, ale samochod jest bez ocynku i ma 15 lat... modele po 96 roku byly ocynkwane
za te pieniedze- 6tys pln mysle, ze to samochod naprawde super, wielki jak bus, mocny jak tur, szybki jak strzala i wygodny jak tapczan, i do tego bezpieczny :-) czego chciec wiecej, daje duzo frajdy z jazdy-podstawa jest wylaczalna T/C i mozna cuda na drodze robic, zapewne kupie jeszcze raz omege ale pewnie mlodsza i z wiekszym silnikiem coz apetyt na moc rosnie :-)
nie ma to jak dzwiek i moc V6, elastycznosc jest duzym plusem tej jednoski, wyprzedza sie bezstresowo, minus wycieki oleju spod pokryw zaworow, ale mozna to tanio zrobic :-)
coz moj egzemplaz swoje przeszedl i jak to w oplach 2 czasem ciezko wlozyc, ale generalnie jest dobrze
powiem tak troche ją nosi, ale przywyklem do bardzo szybkeij jazdy mocno zmodyfikowanymi samochodami po zakretach, a tu jeszcze nic nie zrobilem, byc moze zmiana amorow na twardsze wystarczy, za to komfort poprostu ideal na nasze \"drogi\"
klopoty z widocznoscia maja osoby ponizej 170cm wzrostu- moja kobieta ma pewne problemy, dla mnie ok :-)
rowniez osoby ponizej 170cm wzrostu beda mialy problem ze znalezeniem odpowiedniej pozycji za kierownica, natomiast ja nie moge zlego slowa powiedziec, wszystko mam w zasiegu reki i wzroku
poki co jest bdb nawet w sierczyste mrozy w mgnieniu oka robilo sie cieplo
poprostu 5-co osobowy tapczan na kolach, miejsca jest bardzo duzo, plus wielki bagaznik, plus mozliwosc montazu duzego box-u, plus spore mozliwosci uciagowe 1600kg, czego chciec wiecej, 5 osob z bagazamii kempingiem i jedziemy gdzie chcemy :-)
nie radze wycinac katalizatorow (u mnie jakis debil wycial) powoduje to, ze dzwiek wydechu powyzej 120km/h przypomina szlifowanie katowka pustej metalowej beczki, do wygluszenia komory silnika nie moge sie przyczepic trzeba patrzec na obrotomierz, zeby stwierdzic czy silnik chodzi :-), generalnie w samochodzie jest cicho nawet przy duzych predkosciach
wg. mnie jest ok. coz przy mojej jezdzie 15l lpg/100km w miescie mysle, ze to super wynik na taki piec, mase samochodu i moj styl jazdy, w trasie schodzi do 13.5l lpg/100km
wg. mnie bdb
coz na 15 lat i hmn... licznk pokazuje 230 tys wg. mnie samochod ma 350 tys, jest dobrze, aczkolwiek psuja sie duperele, ktore denerwuja- sprsykiwacz, klamka, wlacznik swiatel przeciw mglowych, drobne wycieki oleju
poki co jest ok, nic sie powaznego nie stalo, a samochod juz troche batow ode mnie dostal i znosi je dzielnie :-)
Dziennik kosztów dla Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
11,6