Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Cezar2906@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : bezproblemowy tylko fajnie pomrukuje i jak na 2,5 nie jest strasznym pijakiem.
Karoseria : małe ogniska rdzy przy podszybiu w 2 dzwiach po prawej stronie
Auto bardzo przestronne i wielofunkcyjne jako combi z silnikiem v6 jest to max przyjemności tym jeżdzić za tak przystępną cene , trzeba tylko trafić na orginał i nie wytłuczone ja szukałem pół roku i opłaciło się bardzo polecam do małej działalności i jako auto rodzinne na duże wypady .
Bardzo elastyczny fajnie mruczy i myśle że dobrze dopasowany do masy auta .
Manual bez zastrzeżeń .
Bardzo fajnie się prowadzi to jest auto dla mężczyzny moc i tylny napęd ! Ponad 150 km/g płynie jak po szynach trzyma się drogi dobrze jest mięka i przy jeżdzie sportowej trzeba na to uważać . Na autostradzie szła 230 i nie budziła we mnie niepokoju płyneła .
Mam combi i 5 m nie przeszkadza mi w manewrach jakich kolwiek ! Kobieta też sobie exstra radzi choć na codzień jeżdzi fiacikem cc.
Wielka kabina moc miejsca dla 5 osób i spokojnie 500 kg ładunku .Z takim ful pakunkiem płynie i mocy jej nie brakuje.
Mam klimatronik 2 strefowy i jeżdze na opcji automat cały czs jest bosko chłodno latem ciepło i sucho w deszcz i zimą .
Miejsca jest dużo nawet przy moim 185 cm wzrostu a za mną pasażer nie narzeka na jego brak .
To prawdziwa limuzyna cisz i spokój w środku tylko powyżej 150 słychać lekko pomruki silnika .
Jest to v6 więc pali średnio 13,5 -15l miasto w trasie 8l -9 l jeśli chodzi o przeglądy napewno dużo taniej niż w A4 które miałem poprzednio i ten motor ma za mało jeszcze km by były mu potrzebne naprawy .Napewno mniej odporana na rdze ale to nie aż takie koszty jak się pilnuje na bieżąco .
Za takie pieniądze to rewelaca niczego w tej klasie i z takim wypasem jak diament nie kupi polecam. Napewno nie jest to pojazd dla ekonomistów trochę pali i z tym się trzeba liczyć moc v6 przestrzeń i wyposażenie ale kosztem wyższego spalania .Ogólnie bardzo ok .
Jeszcze ani razu mnie nie zawiodła na trasie . Pomimo wieku auto nie bite nie kombinowane z polskiego salonu od 1 właściciela serwisowane w oplu , wszystko orginał wiec żadnych niespodzianek warto było dać prawie 15 tys.za ten spokój .
Dałem 4+ bo są napewno jeszcze lepsze auta ja miałem ich 26 jak na razie to mesia jest bezproblemowa bez poważnych i jakich kolwiek usterek .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 170KM 125kW [l/100km]

10,2