Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

KRY, 17 lat temu
Silnik 2.5 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1995
Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Elegancka limuzyna za kase o wiele mniejsza niz klasowi konkurenci - audi, mercedes, bmw. Naprwde bardzo dobre i wygodne auto. Posiadam auto z prawie kompletnym wyposazeniem i do szczescia brakuje mi tylko tempomatu i podgrzewanych tylnich siedzen.
To moje pierwsze auto z V6, ale nie pierwsze ktorym jezdzilem. Silnik to po prostu melodia, rowno chodzi i cichutko mruczy, zbiera sie dobrze od samego dolu, a po przekroczeniu 4000 obr/min pokazuje co naprawde potrafi. Dla mnie rewelka.
Mam wersje z 4 biegowym automatem. Zadnych usterek nie zanotowalem, przy regularnej obsludze skrzynia chodzi idealnie. Program Sport dziala jak powienien :)
Na moj gust troszke za miekka w szybciej pokonywanych zakretach, ale komfort jest naprawde dobry, zreszta idealnie to sie nia jezdzi po autostradach :)
Kombi, troszke duze, srodkowy zaglowek skutecznie zaslania tyl, ale mozna zdemontowac. Pozatym jest OK :)
To auto nie ma jeszcze 1200 przyciskow ;) Nie ma najmnieszych problemow z obsluga, wszystko jest tam gdzie powinno i dziala elegancko.
Szyby lubia sobie zaparowac, 2 strefowe ogrzewanie sprawdza sie bardzo dobrze, klimatyzacja dziala elegancko i chlodzi mocno (zuzycie paliwa wieksze o 1 - 1,5L)
To jest naprawde duze auto, idealnie jezdzi sie w nim w 4 - wtedy jest naprawde dobrze i nikt nie narzeka na brak miejsca. Pozycje kierowcy mozna regulowac w bardzo szerokim zakresie.
Nie jest tu cicho jak w mercedesie, ale jest naprawde dobrze, przy szybszej jezdzie sluchac tylko szum powietrza,normalnie da sie rozmawiac do 160km/h. Nierownosci sa dobrze tlumione. Odglos silnika w kabinie - idealny :)
No wypic to ona lubi. W zaleznosci od stylu jazdy na trasie od 9 do 12L (10 - 14LPG) a w miescie to srednio 14L LPG, ale zdazylo mi sie ze wypila i 16L. Przy w miare umiejetnej jezdzie "automatem" da sie zejsc do 12L w miescie.
Za te pieniadze ciezko dostac cos z lepszym wyposazeniem i jezdzacego podobnie wygodnie.
Jak narazie przepalily mi sie 3 zarowko w kabinie, pozatym nic innego.
Jak narazie nic takiego sie nie stalo. Regularlnie serwisuje auto.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 170KM 125kW [l/100km]

12,1