Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Chicano@o2.pl, 17 lat temu
Silnik 2.5 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1995
Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zalecałbym zastanowić sie do czego nam to autko będzie głownie służyc. Doskonały komfort, duża przestrzeń, pokaźna moc ale co za tym idzie wieksze złuzycie paliwa. Ale odradzam silników 2000 16V, nie ma czym jechać a złużycie takie samo.
Coś pięknego, pomruk V6 cudowny, elastyczność silnika doskonała, przy wciśnięciu pedału gazu srogi pomruk mocy i energiczne parcie przed siebie z mocnym wciśnięciem w siedzenie. Narazie bez awaryjnie, bez zadnych objawów dużego przebiegu. Stanowcza ocena 5+
Skrzynia mogła by działać bardziej lekko, ale przy tej pojemności to pewnie norma. Przu zimnym silniku biegi wchodzą trudniej. Generalnie mogło by byc lepiej ale nie jest źle.
Limuzyna w pełnym tego słowa znaczeniu. U mnie mam znaczny przebieg, aczkolwiek nie ma stukuków i zawieszenie ok. Prowadzi sie doskonale, rozstaw osi pozwala na łatwe manewry w mieście i popraiwa ogólną zwrotność . Pęłną rozkosz doznajemy w dłuższych trasach.
Przy tych rozmiarach mysle że na 5+. Ja mam wersje kombi. Widoczność dobra.
Wszystko pod reką, intuicjnie trafiamy na podstawowe funkcje, duża łatwość obsługi nawet dla typowej blondyny.
W normie. Ale mogło by być nieco lepiej. Być może pokaźna przestrzeć środka uniemożliwia sprawną wentylację i odparowanie wilgoći. Ale można wypracować sbardzo skuteczny system (kilka prostych praw fizyki) :)
Bez komentarza. :) :)
Cicho, przytulnie i przyjemnie.
Części tanie. żłużycie paliwa zadowalające na ten motor i ta masę. Spalanie :) nie oszukujmy sie, w znacznej mierze zalerzne od stylu jazdy. Jeśli chcemy oszczędnie to sie da (12 l w mieście), ale jak nas moc 170km korci to i złużycie ma odpowiednie. Ale tak poprostu ma być. Ogólnie pozytywnie,
Jak na tą wartość to bardzo godne polecenia. Niska awaryjność, tanie części, duży komfort jazdy, satysfakcjonująca moc. Za kwotę 12000PLN nie znajdziecie przyzwoicie zachowanej dobrej kolumbryny. Polecam
Narazie bez żadnych niespodzianek, ale przy tej ilości dodatków proporconalnie ma sie co psuć, duzo elektroniki i nie zdziwią mnie ewentualne defekty. Szczególnie zwróćcie uwage na szyberdach, najlepiej sporadycznie używać.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 170KM 125kW [l/100km]