Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

tomas, 10 lat temu
Silnik 3.0 i V6 211KM 155kW
Rok produkcji 1998
Opel Omega B Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : potężna moc, świetna elastyczność, mała awaryjność
Karoseria : tylne nadkola zgnite
Zawieszenie : na polskich drogach nic nie wytrzyma
Inne : zużywające się szybko tylne opony z powodu mocy;)
omega jest świetnym autem jak się dobrą kupi(zauważmy że te auta są już prawie pełnoletnie) i jak się o nią dba. Ci co nie dbają narzekają na wszystkie samochody.
Bardzo dynamiczny motor i elastyczny. Potrafię objechać nawet amerykańskie prawie nowe V8 hemi i to mi się podoba. I po raz kolejny stwierdzę...jak dbasz tak masz...
Podziwiam to że mogę jechać na 5 biegu 25 km/h i silnik nie dławi się i nie krztusi a potrafi dynamicznie odjechać. Biegi zmienia się płynnie i błyskawicznie. Troszkę czasami brakuje 6 biegu...w szczególności przy 255km/h:)
Uwielbiam tył napęd i potrafię z niego korzystać. całe auto prowadzi się wspaniale nawet przy dużych prędkościach. a na śliskich nawierzchniach kontrola trakcji robi robotę i szacun za to że można ją całkowicie wyłączyć.
Przestrzeń auta sprawia że widoczność jest dobra. Trochę czasami mnie denerwują słupki przednie ale to jest we wszystkich samochodach.
Zadziwia mnie tym jak szybko zimą zaczyna grzać w kabinie. Nie mam problemu z parowaniem szyb a klimatyzacja świetnie daje sobie radę.
Pod względem przestrzeni omega króluje nad wieloma samochodami. Potężny bagażnik pomieści wszystko a w środku może wygodnie podróżować 5 dorosłych osób.
Wyciszenie zasługuje na 6, ponieważ nawet przy 240 km/h można spokojnie rozmawiać i nie trzeba krzyczeć.
Jak na tak wielkie, ciężkie i wygodne auto ceny części i całej eksploatacji są śmieszne najlepiej wiedzą posiadacze samochodów pozostałych niemieckich marek którzy płacą ok 5 razy więcej za to że mają znaczek audi albo bmw
ceny omegi są śmieszne a jakość... w mojej omedze nie trzeszczy żaden plastik bo ich tam nie ma za wiele.pomimo tego że ma już 16 lat trzyma się świetnie.
Psują się różne pierdoły ale zazwyczaj nie przeszkadzają w dalszej eksploatacji a ich naprawa kosztuje 15 zł.
Standardowe problemy z wyciekami oleju ale za niewielkie pieniądze można je usunąć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 211KM 155kW [l/100km]

10,5