Lista ocen Opel Omega B (681) - Silnik

Na liście zabraknie 513 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PUPPY
Kombi 2.2 i 144KM 106kW
Bardzo dobry, nie można co prawda tym samochodem latać, ale jeżeli trzeba coś wyprzedzić to nie ma żadnych problemów. Cichy nawet przy wyższych obrotach. Nie wiem jak w innych Omegach ale między wymianami potrafi połknąć ok. 1 litra oleju. Podobno to całkowicie normalne i nawet w książce obsługi jet to napisane. Na długich trasach nie sprawia żadnych problemów.
~kristof
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
..Ja jezdze omega b2.0 16v sedan(bez gazu)i musze przyznac ze osiagi sa nie zle jak na ta mase(1600kg)wczesniej mialem audi 80 b4 2.0(116km)i powiem szczerze ze omega lepiej przyspiesza i jest bardziej elastyczna choc jest ciezsza ok 300 kg. Silnik omegi pracuje dobrze,nie jest to wyscigowka ale 11 sekund do 100km/h to calkiem niezle max predkoscia jaka jechalem to 215 km/h
~nordar
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
to co w tym aucie jest najgorsze to właśnie silnik , nie wiem czy ja tylko na takiego trafiłem ,ale padaczka , niby jest 130km ale możesz jechać tylko używając 50km , bo jak będziesz używać więcej niż w 60% mocy silnika to ci padnie głowica albo pompa , albo coś jeszcze ,ten silnik to jedna wielka zagadka , nieudany wynalazek BMW ,dlatago sprzedali go oplowi .
~Piotr
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
silnik "uchodzi"... , stosunkowo łatwy w naprawach i dużo części. Nie jest zbyt mały jak na takie cieżkie auto, chociaz po 1,8T którym jeżdzilem poprzednio chwile sie musiałem przyzwyczaić. Mialem problemy z gazem (trudno wyregulować, a raczej znaleźc dobrego fachowca). Teraz mam nastepna Omege z 2,5 Dieslem w nowszej wersji nadwozia. To jest naprawde wygodny samochód. Polecam
~Marcin1990
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Ślinik 2.0 16v w omedzę wszyscy moi znajomi mi odradzali że mułowaty,za słaby do kombi itd itp nie prawda jak na 136 km i 1,5 tony wagi autko jest bardzo mocne i zrywne a mułowate jest w wtedy jak jest włączona klima co się przydaje w mieście morzę to brzi głupio ale jak ja jeżdzę na klimię w mieście to tęperatura śilnika nie warjuje
~mega
Kombi 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Świetnie, nie słychać, że to disel a do tego 6 cylindrów sprawia że kultura pracy wprost rewelacyjna. 1.9 DTi z VW się nie umywa. Na początku byłem miło zaskoczony. Ale teraz już się przyzwyczaiłem i brakuje mi tak z 50 kucy. zastanawiam się nad chip tuningiem. Niestety układ paliwowy bardzo wrażliwy na jakość paliwa i nieznosi byle czego.
~Pablo
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Silnik jest dobry wkoncu ten sam co w Kadetach czy Astrach GSi w wersji 8V, tylko buda za cieżka do mocy 116KM ..niestety moja Omesia miała silnik wymieniony, ale to pewnie przez LPG. Teraz wszystko w porzadku, troche pluje olejami spod uszczelek i lubi sie przegrzewać przy prędkościach ciągłych 190-200km/h.. ale to wada zbyt małych chłodnic..
~bbh
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Silnik 2.0 nie jest torpedą w samochodzie tak ciężkim, ale daje rade. Ma problemy też z wyciekami oleju. Starałem się to naprawić 2 razy ... kończyło się remontem i dawało efekt na 5 tyś km. Tu jednak uwaga - nie jestem pewien ile auto ma przebiegu - przy kupnie 9-cio letniego samochodu przebieg 85 tyś. (hmmm... więcej zrobiłem w 2 lata)
~El Patacca (stamor83@onet.eu)
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Niestety... 2 litry i 16 zaworow to za malo na ponad 1500 kilo wagi (tym bardziej, ze do tego malowymiarowego "bzyczka" doczepiona jest skrzynia o "przydlugawych" biegach - stowka na V przy 2600 rpm, 60 na trojce przy niecalych 3000 rpm) Taka konfiguracja sprawdza sie na trasie, lecz niestety jazda miejska jest niczym Pasja Mela Gibsona ;)
Dziennik kosztów dla Opel Omega B
8,1
12,2
14,2
~LouD
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Silnik bardzo dobry, niezawodny, całkie elastyczny, choć troszkę za słaby jak dla auta o masie 1,5 tony. Troszkę wolno wkręca się na obroty jednak jeśli osiąganie powyżej 3 tyś to jest całkiem nieźle. Wg producenta do "setki" w 11.5 s. Ogólnie nie jest sportowo ale przecież to nie o to tu chodzi. Jeśli trzeba to redukcja i ładnie ciągnie ;)