Lista ocen Opel Omega B (511) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 683 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur Twardowski
Kombi 2.5 DTI 150KM 110kW
Miałem dwie takie usterki-zerwany pasek wielorowkowy na skutek awarii łożyska napinacza i pekniety wąż od turbo do intercolera-obie awarie usuniete na drodze po zakupie części-dostęp niezły.
~Odlotowy kierowca zawodowy
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Musiałem wymienić sprzęgło, zrobić hamulce ( prawie od podstaw), ale to w sumie rzeczy eksploatacyjne. Awarii unieruchamiającej samochód, do tej pory nie było, zawsze dojechało tam gdzie chcieliśmy (odpukać).
~Deman
Sedan 2.5 i V6 170KM 125kW
Nigdy mnie nie zawiodła. Żadnych nieprzyjemnych niespodzianek w trasie. A już komputer zadbał o to aby poinformować mnie o ew. zagrożeniach usterek na czas. Więc po części to dzięki niemu.
~Wienio
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
tu już jest trochę gorzej, w ciągu roku zdarzyły się 3 poważne awarie: - wyciek wody z zaworu klimatyzacji - czujnik wału korbowego - pompa paliwa( mimo że zawsze mam co najmniej 20l w baku)
~wilku00034@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Ostatnie 2 miesiące ciągle coś dłubię przy aucie, są to jednak raczej wymiany eksploatacyjne. Choć wysypał mi się ostatnio czujnik położenia wałka rozrządu, a razem z nim sonda lmbda...
~Pink
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Poza jednym przypadkiem, gdy poszedł napinacz paska klinowego, co spowodowało destrukcję tego ostatniego i w efekcie unieruchomienie auta (na szczęście naprawa nie była droga), nic złego się nie działo.
~v6
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Nic poważnego jeszcze nie było :) Regeneracja rozrusznika jedynie i miałem problemy z elektryką zaraz po kupnie.Ostatnio popychacze zaworów zaczęły hałasować, ale to się zdarza ponoć często :)
~danciak
Sedan 2.2 i 144KM 106kW
Typowe naprawy związane z eksploatacja 9 letniego samochodu. Ostatnio poszła ze starości (przepalił się plastik korytka) chłodnica, przednie amortyzatory do wymiany, klocki, wycieraczki itp
~robertfrankowski@vp.pl
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Znowu wskażę na wiek.Wymieniłem czujnik wału,w przeciągu 3 miesięcy 2x pompę paliwa , termostat (najbardziej czasochłonna wymiana), pompę ABS-u (rozwalili ją podczas montażu instalacji LPG)
Dziennik kosztów dla Opel Omega B
8,1
12,2
14,2
~macieja
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skarbonka bez dna. Nie bylo tygodnia zeby sie cos nie popsuto przez rok uzytkowania podwoilem wartosc samochodu 3 krotnie wszystko powymienialem po kilka razy nawet. Ładny samochod ale nie polecam