Lista ocen Opel Omega B Sedan (336) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 462 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wrobel
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Skrzynie automat wymieniał poprzedni właściciel, a teraz znowu ja, czyli juz trzecia skrzynia w tym aucie. Koszt 1500 zł ( nowa skrzynia + robocizna+ olej) chłodnica, sprężyny i inne pierdoły, a teraz uszczelka pod głowicą ( v6 ) i kolejne 1500 zł...
~Mariusz mrozmys@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
całkiem nieźle, ale zawsze coś można zrobić, a to tłumik, a to czujnik jakiś padnie, jednym słowem pierdoły, ale te 200pln raz na 2 miesiące trzeba wyrzucić. To mój 4 opel i zawsze jest coś do roboty żeby utrzymać samochód w odpowiednim stanie.
~Seba
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Łącznik drążka stabilizacyjnego, standardowo co 15-25tys, śmieszny koszt 60zł komplet niemieckich. Wymieniłem jeszcze kostki z elektroniką przy skrzyni biegów koszt 400zł (powód wydostawał sie nimi olej). Wymieniłem też czujnik wałka rozrządu 450zł.
~Kamilooos
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przez 4 miesiące jedyne co wymieniłem to czujnik wałka rozrządu ( z tym silnikiem to akurat troche wadliwa sprawa) oraz przepływomierz, oraz 2 wahacze. Ale to juz po prostu przy kupnie nie sprawdziłem tego a były pękniete
~daro96610
Sedan 3.2 V6 ECOTEC 218KM 160kW
Na razie sonda i czujnik położenia wału, zacina się przycisk od halogenów, można łatwo urwać złącze 12V na panelu. Po zakupie od razu wymiana wspornika układu kierowniczego. Czasem przy wilgoci nie działają czujniki cofania.
~Lopat
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
chłodnica i wszelkie rury z nią związane z zasady chyba muszą być nie szczelne. po kupnie nowej chłodnicy i nowych rur wszyskich cieknie mniej ale jednak... po jakiś 2-2,5 godzinie ciągłej jazdy trzeba z 0,5 litra dolać
~El Patacca (stamor83@onet.eu)
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przepalonych pare zaroweczek (prawy wyswietlacz klimatronika oraz pozycyjne), zrywajacy sie notorycznie plastykowy rygiel centralnego zamka, lekko opozniony "start" klimatyzacji (pomimo prawidlowej ilosci gazu w ukladzie)
~AS
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Osobiście denerwuje mnie trochę wyświetlacz pokładowy. Traci z wiekiem piksele i jest coraz mniej czytelny, ale to taka uroda opli. Można go zregenerować (koszt 60 PLN). Czasami wariuje elektryka szyb. A tak ogólnie to ok.
~neo
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
przejechałem autem dopiero 15000 wiec niewiele ale jak narazie poza wymianą końcówki drążka(43zł) i awarią rygla w drzwiach nic sie nie działo, pojawiają sie małe ogniska korozji ( ople nie grzeszą najlepszymi blachami)
~hammet1
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jeśli chodzi o drobiazgi to da się z tym jeździć, ale wkurw... jak cholera. Mnie się udało wymienić 3 siłowniki od zamków, 1 ogranicznik drzwii i wszystkie żaróweczki na diody w kokpicie.
Opel Omega B Sedan