Lista ocen Opel Omega B Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW 1994-2001 (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bambo
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Przy przebiegu 240000 (skrzynia aut.)silnik eksplodował. Autem jechał szwagier więc podejrzewam że raczej było w granicach 200km/h ale mimo wszystko nie powinno się to stać. Efekt - dwie dziury w bloku, urwane cztery korbowody itd. kompleksowa wymiana silnika ok 4500 pln. Poza tym padające czujniki obrotów wału i wałków = unieruchomienie auta = holowanie.
~Draki
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Jedyna, poważna usterka to deformacja pokryw wałka rozżądu, która jast wykonana z twożywa sztucznego mało odpornego na temperaturę. Efektem są wycieki oleju silnikowego i zalewanie nim gniazd świec zapłonowych. Nowe pokrywy są dostępne tylko w servis Opel, a ich cena powala na kolana. Sprawę załatwia wymiana uszczelek i dodatkowa warstwa silikonu.
~v6
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Nic poważnego jeszcze nie było :) Regeneracja rozrusznika jedynie i miałem problemy z elektryką zaraz po kupnie.Ostatnio popychacze zaworów zaczęły hałasować, ale to się zdarza ponoć często :)
~przemo31
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Jedna się zdarzyła, otóż puścił zimering na wale korbowym od strony skrzyni i kapał olej, ach i raz ją holowałem, kiedy popsuła się stacyjka.
~mario
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Niestety moja Oma zawiodła mnie na trasie, padła pompa paliwa jako, że stało się to za naszą zachodnią granicą koszt naprawy był poważny.
~vr61981@o2.pl
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
powarznych nie było, ale przy 60 tys km,bop tle ma autko, cały ukł wydechowy do wymiany.coz,opel.... tanio ale za cos
~L
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Szybko skorodowaly progi,regenerowalem przednie zawieszenie,spalily sie xenony,Dwa razy rozciekl sie wymiennik ciepla w silniku
~Banita
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
nie wiedziec czemu uszkodził się czujnik połozenia wału, automatyczne odcięcie dopływu paliwa - koniec jazdy.
~DługiTHC
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
lubi sie rozcieknąć chłodnica oleju ktora mozna wymienic za grosze jak dobrze sie znajdzie...
~Omegowiec ;p
Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW
Przez rok użytkowania padł tylko czujnik nachylenia wału - koszt nie za wielki
Opel Omega B Sedan