Lista ocen Opel Omega B Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW 2000-2003 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Waldemar
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Silnik 2.2 DTI, to stara, prosta nie wysilona konstrukcja mająca wytrzymać duży przebieg. Ciągnie już od dołu, 280NM dostępne już od 1600obr całkiem nieźle jak na wiek. Istnieje możliwość \"bezpiecznego\" podniesienia mocy do ok. 145 KM. Osobiście testować raczej nie będę ale kto wie. Najlepiej czuję się w trasie, podczas jazdy w mieście wyraźnie słychać typowy nieprzyjemny klekot. Chociaż biorąc pod uwagę wiek konstrukcji jest to do przyjęcia.
~Osełki
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Mogłoby być lepiej. Jak wiadomo zawsze można marudzić. W górach na wakacjach mogłem zapomnieć o 5 biegu. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że przy 120 km/h na 5 biegu jest 2400 obr/min. Ogólnie super jak do tego auta. Jak trzeba, śmiało można 170-180 km/h utrzymywać na trasie.
~lukaszprocyk@interia.pl
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Dobra elastyczność biorąc pod uwage moc i mase auta, bardzo niskie zużycie paliwa. Głośny na biegu jałowym. Auto kupiłem z wymienioną już pompą wtryskową dlatego jej nie krytykuję.
~owad
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
nawet 4+ przyspieszenie jak na mase i 120 koni bardzo dobre ( na mokrej nawierzhni bez controli trakcji trzeba uwazac bo lubi chodzic bokami) bardzo elastychny na kazdym biegu
~robo
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
120km to moze nie dozo ,ale doskonale wystarczy zeby cieszyc sie jazda tym samochodem
~wickerman
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
dobrze zbiera sie na wszystkich biegach, szczegolnie na 3 biegu mozna odczuc prawdziwa przyjemnosc
~Bartek
Jak na 2,2 DTI to daje rade w tej budzie.Ładnie przyśpiesza nie mam co narzekać
~granatus@vp.pl
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Troszkie chałasliwy z rańca ale jak ciepły to umiarkowanie da sie wytrzymac ;]
~Persol
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Silnik masakra - za słaby na taki ciężki samochód, do tego strasznie głośny.

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dziubek5000@poczta.onet.pl
Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Zaskoczylo mnie przyspieszenie oraz niski poziom halasu w srodku
Opel Omega B Sedan