Lista ocen Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
0,0
~zajc
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Ja swój egzemplarz kupiłem o północy, z zajechanym silnikiem. Okazało się że pana Niemca wykończyły usterki w jego Oplu. Gdy już wymienił chyba wszystko( faktury na dwumas, turbo, hamulce, egr) to padł mu silnik i sprzedał go handlarzom. Ja wymieniłem silnik z Angola , wyrzuciłem klapki w kolektorze i od 40 tys km jeżdżę kompletnie bezawaryjnym autem! Silnik zabił prawdopodobnie sposób eksploatacji. Jeżdził na krótkich trasach i DPF nie miaĺ...
~Świccerator
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Ha. Moja przygoda z tym autem to jeden wielki przypadek. Wcześniej pomykałem Astrą II 1,7 DTI. Autko fajne,wiecznie na diecie ,spalanie średnie 4,0l/100km i po tym oplu powiedziałem dość, zmiana marki. Ku mojemu zaskoczeniu trafił mi się Signum. Nigdy nie brałem go pod uwagę, ale dzisiaj, po 2 latach intensywnego użytkowania mogę powiedzieć, że to auto to najbardziej zajebisty niewypał koncernu Opla! Signum niestety nie zrobił kariery,a moim...
~Tomasz ze Śląska
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Silnik 1.9 CDTI w manualu radzi sobie dobrze, w automacie niestety odradzam, kompletny brak przyspieszenia w dolnym zakresie obrotów (jeżdziłem 3 różnymi egzemplarzami i za każdym razem było to samo). Sam silnik 1.9 CDTI jest co prawda polecany przez użytkowników, ale nie jest wolny od dość poważnych i kosztownych usterek (niestety to powoli plaga wśród nowoczesnych diesli)
~lukas_auto
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Silnik dynamiczny, bez wycieków oleju. Jedynie płyn chłodniczy wydostaje się przez korek odpowietrzający nad kolektorem wydechowym. Kapie na kolektor i strasznie śmierdzi co daje się wyczuć stojąc obok auta. Silnik nie pobiera oleju (przynajmniej mój egzemplarz) nic się z nim złego nie dzieje.
~Maniek Bielawa/ Aberlour
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Przy powyżej 2000 rpm idze jak burza, ale poniżej jest trochę zamulony, spalanie całkiem całkiem. Przy 230 tys strzelił pasek rozrządu, silnik wymieniłem na taki z przebiegiem 60tys, różnicę czuć w mocy.
~Damian
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Sam silnik bezproblemowy. Wiadomo, po takim czasie użytkowania mogą wystąpić jakieś malutkie nieszczelności płynów eksploatacyjnych do usunięcia za nie duże pieniądze.
~MV-6
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Mimo że silnik jest Fiatowski to nie mogę nic złego na jego temat powiedzieć. Przebieg już spory a oleju nie pali ! W największych mrozach odpala na trzech świecach, BRAWO !
~pauldeloop
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jednak silnik 1,9 cdti i 150 KM to ciut za mało na auto które waży ponad 1600kg, może jeszcze ze 20KM i byłoby doskonale, a może za dużo wymagam.
~DRS353
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Silnik... W końcu Fiat :/ Huraaa... Nieno oprócz twgo że sięsypie to bardzo dobrze. Spory moment, dobra moc. nieno generalnie ok tylko się sypie.
Dziennik kosztów dla Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
6,9
~hrech
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Całkiem fajnie się zbiera, choć ten sam silnik w innym aucie i w manualu zbiera się wiele lepiej