Lista ocen Opel Tigra I (93) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~EWA
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
I tu uważam że ten samochód zawiódł mnie na całej linii.. Tłumik środkowy i końcowy ciągle cos odpada to jakaś zaślepka czy półka. Zawieszenie bez przerwy coś stuka i puka. Centralny zamek raz działa raz nie, skrzynia biegów działa opornie, wystarczy wjechać w dziurę i już auto traci zbieżność, fotel pasażera przestał grzać, silnik co jakiś czas chodzi nie równo ( zawór recyrkulacji spalin) , padnięty katalizator i to wszystko wciągu roku :)...
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Dosyć dużo się dzieje. Najgorzej było przez pierwszy rok-dwa, zanim wszystko porobiłem po poprzednich właścicielach. W ostatnim roku już było zdecydowanie lepiej. W ciągu 4 lat użytkowania wymieniałem m.in.: przełącznik świateł, czujnik cofania, łożyska w kołach, gumy mocowania tłumika, naprawa zacinającej się stacyjki.
~zaba1125
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Przetarła się kierownica, pękł przełączni od temperatury powietrza, wytarł się mieszek od lewarkiem zmiany biegów i hamulca ręcznego, w zimę zwija się dziwnie uszczelka tylnej szyby ale w lato wraca do normy:-) zamarza zamek tylnej klapy i trudno ją otworzyć, wiecznie pękające uchwyty lamp przednich
~goro1986@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Nie wiem jak inni, bo nie znam nikogo kto ma Tigre, ale mnie auteczko nigdy nie zawiodło, zawsze odpala. Jedyne co mnie wkurza to elektronika, a to tylna wycieraczka nie chce działać, a to wyświetlacz z przodu nie pozazuje dobrej dady i godziny.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
A czasem sie ręczny zerwie, a to by zbieżność zrobić, mieszki wymienić, odpływy od klapy w bagażniku przeczyścić, olej też trza dolewać co jakiś czas. No tak jak by stanąć i powymieniać co można by, to sie robi taka mała lista ;)
~jasiuu86
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
lozyska tyl.. wymienialem 2 razy ale pierwszy raz moze zle zalozylem i dotego tanioche.. nieoszczedzajcie na tym:) odpadla mi jeszcze listwa progowa ale to rowniez drobiazg.. chodz nie powiem bo kosztowny..
~konradmielec
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
nieodbijająca klamka drzwi kierowcy, trzeszczenie i chybotanie fotela kierowcy, zapychający sie filtr przeciwpyłkowy. Dobre zapezpieczenie antykorozyjne, trwale zaieszenie, zywotny silnik
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
PALE I JADE, KAZDY POWIE ZE JEGO AUTKO JEST NIEZAWODNE... ALE PRAWDA JEST TAKA ZE CZASEM CZEBA COS DOPILNOWAC A NIE JEŹDZIC AZ ODPADNIE ALBO SIE ZMIELI :))) SZANUJESZ, DBASZ, JEŹDZISZ I MASZ... PROSTE.
~HuzarTigra
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
No właśnie, brak poważnych usterek niestety przekłąda się na drobiazgi. Wydatki na żaróweczki, awarie panelów w środku niestety denerwują, jednak trzeba z tym żyć ;)
~Piotrex
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Co tu duzo mowic. JAK DBASZ O SAMOCHOD TAK CI SIE ODWDZIECZY i nie ma regoly ze opel to sie psuje a japonskie marki nie. Od kad mam Tigre zadna samoistna usterka nie wystapila