Lista ocen Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 (27) - Ergonomia

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bobis
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Mnie sie podoba, a to że ludzie mowia ze caly kokpit jest jak w corsie i combo swiadczy o tym ze sie nie znaja. Tigra ma skale predkosciomierza do 7 tys.,a nie do 6 tys. jak corsa. Na liczniku jest 220, a nie 200 km/h, a wskazowki od budzikow sa w kolorze pomaranczowym hehe. Żartuje - ten kokpit moglby byc lepszy przynajmniej wykonany z takich materialow jak u japonczykow z tamtych czasow. Ale za to mamy kierownice obszytą bardzo dobrą gładką...
~zawiedziona
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
brak podłokietnika, regulacji kierownicy czy lędźwi no ale to w końcu auto sportowe a nie limuzyna, z tyłu mamy coś czego nie da się nazwać nawet ławką, w instrukcji obsługi napisano że z tyłu można przewozić osoby o max wzroście 1,60 m - nawet taka osoba może mieć nabitego guza, zanim zamkniesz drzwi zapnij pas bo go potem nie wyciągniesz
~antufa
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
tu jest paradoks: z jednej strony trzeba być niskim aby nie uderzyć sie w głowe a z drugiej wysokim aby z niegomóc swobodnie wysiąść, ja mam 156 cm i w żadnym innym aucie prócz tigry nie musiałam siedzieć na poduszce, z moim wzrostem fatalnie sie z niej wysiada i wsiada;
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Wszystko na miejscu, pod ręką, obsługa intuicyjna. Jedynie czego brakuje, to regulacji kierownicy - ciężko znaleźć odpowiednią prawidłową pozycję za kierownicą (zwłaszcza przy moim wzroście). Dosyć wygodne fotele.
~Driver
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
To mnie zaskoczylo, bo auto niby ciasne, ale w srodku siedzi sie bardzo wygodnie - podczas jazdy samemu jest idealnie. W 4osoby tortura, ale moim zdaniem to nie jest auto dla 4, tylko max 2,5 osob ;).
~niema takiego stopu na jakim bym sie zatrzymal
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
jakna jedna osobe ok , maks 2 (kierowca +pasazer) .powyzej tej liczby robi sie problem.ale wrazie czego mozna przewiesc 2 osoby od biedy.
~gianti@pai.net.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
deska ok, wnętrze nie dla wysokich, problem z zapięciem pasów (mało miejsca pomiędzy fotelami a słupkami - daleko cofnięte mocowanie pasów
~maciejmar@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Wszystko pod ręką, moze dlatego że jest to male autko, jedyny mankament to elektryczne sterownie lusterek, za wysoko.
~goro1986@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
jest ok :) tyle moge tutaj napisać, w fotelu siedze bardzo dobrze, wygodnie, wszystko w zasięgu ręki
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW
8,6
~zaba1125
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Wszystko bardzo proste i na swoim miejscu i jak na tego typu samochód ma całkiem duży bagażnik.