Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

tomekbehind, 15 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra A Sedan 1.6 82KM 60kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacyjnie niskie spalanie jak na takie auto.
Polecam to auto każdemu, rewelacja, niezawodny prosty silnik z gaźnikiem nie sprawia żadnych problemów, mnie auto osobiście zachwyciło rewelacyjnym spalaniem, zawieszenie przód trzeba robić ze 2 razy w roku - łączniki stabilizatora itp. korozja też widoczna, ale ogólnie rewelka, przez 5lat nie zawiodło ani razu. Raz w roku przy wymianie oleju trzeba dołożyć i zrobić co trzeba (nie czekać aż coś padnie całkiem) i to się odwdzięczy niezawodnością, lepszego auta nie spotkałem, szkoda że ma już tyle lat, następna też będzie Vectra
jak dla mnie bez zarzutu, ten silnik ma rewelacyjne spalanie
jak dla mnie skrzynia pracuje lekko, ma dobre przełożenia, czasem wsteczny wchodzi ciężej, ale nic z mechaniki przy skrzyni nie robiłem od zakupu auta czyli 5 lat i ponad 60tys. przebiegu.
wszystko OK, poza zawieszeniem za słabym na nasze drogi, rocznie robię ok 12 tys. km i co najmniej 2razy w roku zawieszenie w naprawie - na szczęście niedrogie wymiany elem. met.-gum. jak łączniki stabilizatora, czasem gałki, sworznie.
widoczność ok, dla mnie 2 małe minusy za duży martwy punkt w lusterku bocznym kierowcy oraz za zbyt nisko umieszczone na przedniej szybie lusterko wsteczne, już się przyzwyczaiłem ale na początku nieźle wkurzało.
wszystko pod ręką, proste i dobre rozwiązania, jedynie gniazdo zapalniczki dostępne dopiero po otwarciu popielniczki
grzeje dobrze, nie przysłaniam chłodnicy na zimę, natomiast przednia szyba paruje na początku i para długo się utrzymuje, trzeba długo dmuchać na maximum, brak filtra przeciwpyłk. skutkuje częstym zakurzaniem i obecnością sadzy ( na śląsku ) na desce nawet po 1-2dniach.
mam 187cm wzrostu i 100kg wagi, pełna swoboda za kierownicą, fotel nie jest odsunięty na max. a z tyłu jeszcze miejsce na osoby dorosłe, jest OK
nie jest to nowoczesny bezgłośny model silnika ani sposobu wyciszenia - dla mnie nie ma to znaczenia bo zawsze zakładam sportowy końcowy tłumik - nie ma to jak basowy przyjemny pomruk...
ja jeżdżę bardzo oszczędnie, pomimo sportowego wydechu nie żyłuję auta, kiedy się da wyrzucam na luz, i zużycie paliwa w tym aucie to dla mnie nr 1, mistrzostwo, na trasie z prędk.100-110km/h pali 5 litrów!!! oleju od wymiany do wymiany nie trzeba dolewać, bierze minimalnie ledwo widać na bagnecie, części nie są drogie, dużo zamienników, Opel chyba najtańszy w utrzymaniu z \"Niemców\".
Dla mnie Vectra to super auto, a jej cena w porównaniu do innych \"Niemców\" jest naprawdę przystępna
jak już wspomniałem częste naprawy zawieszenia przedniego, a z drobiazgów przepalają się lampki z podświeltlenia deski i przełączników, poza tym niezawodne.
Nie zawiodło nigdy, żadnych poważnych usterek i napraw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 82KM 60kW [l/100km]

6,7