Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

lukban@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
Opel Vectra A Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Połączenie naprawde, dobrego konfortu jazdy, z niezłymi osiągami , przyzwoitym spalaniem i ceną.
Karoseria : korozja niesteyty ale to normalne w tak wiekowym samochodzie
Ogólnie samochód naprawde fajny. Ekonomioczny jak na swoją moc i pojemność oraz wiek, usterek naprawde nie pojawia się duzó podczas eksploatacji wiec spokojnie można jechać w długie trasy, przy tym dobrze wyciszony i konfortowy - taka mała, tania limuzynka.
Silnik chodzi poprawnie ,świetnie jak na swoj wiek. Nie ma wycieków jak narazie,pracuje równo miimo swojego wieku, łatwy w obs€dze przy naprawach, czytelny.
Czasmi zdarza się że dwójkę trzeba poprawić bo za pierwszym razem nie wskoczy ale ogólnie pełna satysfakcja. Długie przełożenia dają naprawde dobre efekty.
Dobrze trzyma się drogi, nawet przy dużych prędkościach,może to i kwestia opon ale ogólnie nie ma się czego doczepić
dobra. lusterka mogły by być nieco wieksze ale ogólnie ok. ja miałem lekkie problemy z przyzwtyczajeniem się zwłaszcza do parkowania gdyż mójh poprzedni wóz był krótszy ale to kwestia jak to się mówi praktyki
poprostu ok
W zimie choć w tym roku jakoś specjalnie zimno nie było szybko się nagrzewał, dobrze trzymał temperaturke, co do wentylacji też ok- wrazie czego szyber-daszek się podnosi i jest jeszce lepszy przewiew powietrza
z przodu dużo miejsca, fotele mi odpowiadają, z tyłu nie siedziałem jadąc w dłuższą trasę wiec cieżko mi się wypowiadać ale nikt nie biadolił
Samochód pracuje cicho, przy 160km/h zasunietych szybach mozna spokojnie rozmawiać cicho i jest ok.
Spala całkiem przyzwoicie jak na swoją pojemność. W mieście przy mojej nodze 10-11l na 100, a w trasie 8-8,5l na 100 to chyba nie są złe osiągi biorąc pod uwage że to auto ma już swoje lata, po drugie jeżdże przewaznie na gazie tylko, no i trzeba wziąć pod uwage fakt iż pełno robót drogowych a co za tym idzie objazdów i korków.
coż dodać - za taka cenę (ja dalem za swój 3tys - ale właściciel naprawde dbał o niego i to pożądnie) jakość oraz konfort jaki oforuje są naprawde dobre.
jedyne co mam do poprawki to nadkola tylnie (korozja) niestety. ale poprzedni wlasciciel poleciał to hameraidem i jest spokój. rdza nie idzie dalej,zdrobil to nawet elegancko wiec nie rzuca się w oczy (wygląda jak pasek na nadkolu).
powaznych usterek nie miałem, poprzedni właściciel tez nie zgłaszał a że to znajomy więc raczej ufam :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,6