Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

Stanko wlkp, 16 lat temu
Silnik 1.7 TD 82KM 60kW
Rok produkcji 1993
Opel Vectra A Sedan 1.7 TD 82KM 60kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten silnik by mógł sie pochwalić nie jednym cieżkim zadaniem. wozi do tej pory materiały budowlane (cement ile sie zmieści, taczki, maszyny) potrzfiłem tym autem przewieść 12 osób jak nie było odpowiedniego transportu. (oczywiśce po drogach polnych) po tylu latach cieżkiej pracy silnik oczywiście sie lekko zamulł ale po naprawie przywrócą mu w pewnym stopniu siły.
Za tą cenę takie auto naprawde jest godne uwagi co widac bo na polskich drogach jeździ ich FULL dużo.
Patrząc na rocznik, przebieg i pracę, cieżka pracę jaki ten sillnik musi znosic to uważam ze jest z kamienia. Często ładowność tego auta jest przekraczana nawet 2 razy. Zamontowałem amortyzatory od wiekszego auta z wiekszą ładownością. Silnik diesla nie do zdarcia i każdy to powie jezeli auto dostał w dobrej formie.
Moja w skutek codziennej pracy jest wyrobiona i tylko ja umiem tym operować. Jest to tez wynik mojego zaniedbania i brakiem napraw.
Cięzkie auto ładnie sie trzyma.
ładnie, dużą szyba z przodu. jedyny minus to cofanie ale kto ma wprawe poradzi sobie:)
Naprawde mało pali i nikt mi nie powie ze nie bo mam 3 takie ople w zakladzie i każdy jest dobrym kolegą mojego portfela.
Zimą ogrzewanie daje ciepełko juz po kilku minutach. Latem coż brakuje troszeczke tego chłodnego powietrza ale źle nie jest.:)
jadąc w czwórke nie trzeba sie pytać czy jest im wygodnie.
Głośny diesel. cos za coś mi to nie przeszkadza.
jak spala lekko powyżej 6 to naprawde wiem ze cieżko pracował. Częsci są łatwo dostępne.
Wiadomo rocznik, nie każdy wie ze jest tak dobrze wykonany ze trzyma sie:)
Tu juz na niekożyść robi czas w tym ja używam tego auta jak niepowinienem bo to jest auto osobowe a nie ciężarówka. Ale nie ma co tutaj zepsuc poważnie.
Nic nic nic:) To jest auto nie do zajechania, przy minimalnych pracach nad nim czyli dbałość o chłodnicę ,wymiana oleju.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 82KM 60kW [l/100km]

5,6