Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra B Hatchback 1.7 TD 8V 82KM 60kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Inne
Zawieszenie : poduszka pod amortyzatorem
Silnik : przegrzewanie sie w czasie jazdy w górach
Jak dla mnie samochód godny polecenia.
Silnik- trochę słaby do tego samochodu. Rozpędza się z podobną prędkością jak mój zabytkowy Trabant! Problemem jest też tendencja do przegrzewania się ale... Silnik ma już przejechane 400tyś. Samochód mam od nowości i poza serwisowymi czynnościami jak wymiana oleju, p.rozrządu nic się złego nie dzieje! Nie wiem czy znajdzie się rocznikowo podobny samochód który by był równie bezawaryjny! Może Mercedes lub BMW...
Ok, działa w miarę precyzyjnie. Po 300tys wymieniona tarcza sprzęgła.
OK, sztywno jak to w niemieckich samochodach.
Jakość materiałów we wnętrzu też rewelka. Nic nie skrzypi i jest ok w dotyku. Wnętrze nie poraża swoim wyglądem ale wszystko jest na miejscu i pod ręką. Sterowanie radiem przy kierownicy.
Klimatyzacja manualna daje radę, nawet jak byłem na wycieczce w Portugalii to też miło chłodziła.
Miejsca jest wystarczająco. Liczyłem na trochę więcej. Z tyłu jest jeszcze gorzej. Jeśli bym porównał do współczesnych samochodów to myślę że miejsce jest porównywalne do Peugeota 207 albo Renault Megane II.
Jak na swój wiek to dobrze a nawet bardzo dobrze.
Paliwo tankuje na dobrych stacjach- shell albo statoil. Jak dla mnie spalanie jest w normie na ten wiek samochodu i na ten silnik. Oczywiście nie jest to VW Lupo 3L że pali 3l ropy, ale tragedii nie ma.
Vectra miała opuścić moją rodzinę ale po przejrzeniu rynku bardziej opłaca mi się ją trzymać jako drugi samochód w rodzinie niż oddać za bezcen. Samochód mam od nowości, przejechał 400tys bez problemów i mam nadzieję że przy takim serwisowaniu jak do tej pory spokojnie zrobi kolejne 400.
Zaczął się zacinać centralny. Czasem muszę zamykać samochód 2 razy żeby zadziałał. Przy około 350tys odpadła podsufitka i musiał się zająć nią tapicer. Koszt niewielki i teraz samochód wygląda dużo młodziej;)
Wywaliłem termostat. Samochód teraz nie przegrzewa się tak często jak kiedyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 8V 82KM 60kW [l/100km]

6,4