Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

DUCH , 13 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest bardzo oszczędny.
Karoseria : Ogniska rdzy
Stosunek ceny do jakości i komfortu przemawia na korzyść Vectry
Różni ludzie mówią różne rzeczy na temat tego silnika, przez trzy lata eksploatacji nie doświadczyłem niczego złego, jest bardzo oszczędny i doskonale radzi sobie z wcale nie najlżejszym nadwoziem. Od samego początku jeździ na sekwencyjnej instalacji gazowej z którą również nie ma żadnych problemów.
No cóż ja na samym początku musiałem sobie kupić nową skrzynię (koszt około 1000 wraz z robocizną). Jednak ciężko oczekiwać bezawaryjnej pracy w momencie gdy poprzedni właściciel nie zauważył że olej wysącza się przez uszkodzoną uszczelkę. Teraz jest zupełnie nieźle biegi \"wchodzą\" szybko i precyzyjnie.
Prowadzi się przyzwoicie, jest to rodzinne kombi więc nie się co spodziewać cudów na zakrętach. Utrzymywany w dobrej kondycji odpłaci nam cichą pracą i bardzo dobrze wybieranymi nierównościami na wspaniałych polskich autostradach ;-)
Do przodu jest bardzo dobrze gorzej do tyłu, fajnie wkomponowane lusterka boczne nie zapewniają niestety wystarczającej widoczności. Zona ma z tym problem.
Wszystko na swoim miejscu troszkę ciasnawo ale ogólnie jest do przyjęcia w końcu jest to nie najmłodsza konstrukcja więc nie ma się co czepiać.
I tu jest mały minus. Kupiłem auto z uszkodzoną klimą i nie mogę z nią dojść do ładu. Słabo chłodzi w mieście dużo lepiej na trasie. W zimie bez zastrzeżeń szybko się nagrzewa i utrzymuje zadaną na temperaturę
Jest dosyć przestronne, najlepiej dla czworga. Podróż w pięć osób jest uciążliwa. Duży plus za bagażnik w którym zmieściła się lodówka z dwu-szufladową zamrażarką ;-). Duża ilość poręcznych schowków na drobiazgi
Auto nie jest pierwszej świeżości więc skrzypienia tapicerki są do wybaczenia, drobnym problemem jest odklejona podsufitka (mówią że to częsty przypadek w vectrach ) jej naprawa wymaga rozgrzebania elementów tapicerki. Po ponownym złożeniu już nie jest to samo, pomaga zakup nowych spinek i zaczepów
Mam instalację sekwencyjną LPG. Spalanie na poziomie 10 litrów po mieście oceniam jako wynik wywołujący uśmiech na mej twarzy przy każdym tankowaniu. Ogólnie bardzo tani w utrzymaniu warunek to systematyczny serwis i wymiana zużywających się elementów. Niskie koszty eksploatacji są chyba jego największym atutem
Patrz wyżej
Auto ma swoje lata i swoje problemy. Kupione z dobrych rąk nie przysporzy dużo problemów. Najbardziej wkurzające są ogniska rdzy.
Nic poważnego prócz skrzyni biegów się nie stało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,4