Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Silnik 2.5 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 2.5 V6 170KM 125kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie, dynamika, kultura pracy - w takiej kolejnosci
Inne : Problem z poduszkami-swieci kontrolka co jakis czas. Najczestsza przyczyna jest rozpiecie sie kostki pod przednimi fotelami (gdy auto ma boczne poduszki)
Ja to moje auto oceniam na 5! Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje, ze to sie nie zmieni. Generalnie polecam ludziom lubiacym bez wielkiego rozglosu jezdzic szybkim samochodem. Widok chlopakow w tuningowanych Golfach i beemkach wyprzedzanych przez zwyklego \"kombiaka\" - bezcenne ;)
4+ Silnik pracuje cicho gdy tego chce i umiarkowanie glosno gdy chce posluchac V6-tki. Elastycznosc OK. Ogolnie bardzo przyjemna akustyka i kultura pracy. Powyzej 3 tysiecy obrotow bardzo ladnie przyspiesza. Na 5-ce mozna jezdzic bez problemu juz od 60km/h. Rozpedza sie rewelacyjnie.
Dziala normalnie, sa auta z lepszymi i auta z gorszymi skrzyniami. Ta nie charakteryzuje sie niczym szczegolnym, po prostu jest i spelnia swoje zadanie. Skrzynia biegow w moim aucie to manual.
Z nowymi dobrymi oponami oraz z nowym kompletnym ukladem hamulcowym samochod swietnie trzyma sie drogi. Trwalosc zawieszenia porownywalna z konkurencja. U mnie narazie (po przejechaniu 20000 km) cichutko
Bardzo dobra. Samochod ma troche \"kwadratowe\" ksztalty wiec wszystko ladnie widac i latwo mozna \"wyczuc\" konce pojazdu. Nawet te wysmiewane przez niektorych lusterka zewnetrzne okazuja sie calkowicie wystarczajace.
Wszystko pod reka. Jedyny minus to brak malego schowka na telefon badz paczke papierosow. No i uchwyty na puszki sa malo praktyczne. Chyba je usune i zamiast nich zaloze tam wlasnie maly schowek. Dodalbym uchwyt na butelke/puszke na tylna kanape.
Bardzo przyzwoite dzialanie. Latem szybko chlodzi, zima ogrzewa. spelnia swoja role a przy tym jest cichutkie na pierwszych 2 biegach dmuchawy.
Wystarczajaca dla 4 osob. Kazdy czuje sie wygodnie, nikt nie narzeka. Bagaznik fantastyczny. Przeprowadzka czy duze zakupy sa nie straszne. Wyjazdy wakacyjne rowniez.
Bardzo ciche. Przy wiekszych predkosciach slychac wiatr tanczacy na relingach dachowych.
Jak dla mnie ogromna niespodzianka! Przed zakupem ludzie pukali sie w czolo i z mina znawcy mowili ze paliwo mnie zezre. Nic bardziej mylnego. Ten samochod (przy odrobinie umiejetnosci i dobrych checi) potrafi zadowolic sie niecalymi 9 litrami na 100km w jezdzie mieszanej. Kontroluje to na biezaco tankujac zawsze do pelna i zawsze spisuje licznik. Najlepszy wynik to 8.1/100km. 3 osoby + bagaze (duzo bagazy) + klimatyzacja i dosc szybka jazda na trasie. Na codzien mam do pokonania korek w Gliwicach i Katowicach oraz kawalek autostrady - w tych warunkach samochod pali 8,8-9,2l/100m. Jak na silnik V6 to zaskakujaco dobry wynik. I zeby bylo jasne-nie jezdze jak emeryt, staram sie tylko jezdzic z glowa.
Doskonaly. Auto ma wszystko co potrzeba, nie jest drogie ani w zakupie ani w eksploatacji.
Narazie nie narzekam chociaz swiecaca co jakis czas kontrolka poduszki doprowadza mnie do szalu. Ogolnie jeszcze nic sie nie zepsulo. Irytujaca usterka sa obie urwane plastikowe klapki przyslaniajace lusterko w oslonach przeciwslonecznych. Reszta OK.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 170KM 125kW [l/100km]