Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

k1arol, 15 lat temu
Silnik 2.5 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1998
Opel Vectra B Kombi 2.5 V6 170KM 125kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałe, że bedzie palił jak smok a jest ok (jedynie brak miejsca w komorze).
Uważam, że warto brać pod uwagę zakup tego modelu (małe pieniądze dobre wyposażenie jak na rocznik 1998). Auto duże = bezpieczne (jest trochę blachy do gięcia). Mam 4 poduszki, ABS i kontrolę trakcji. Polecam, rodzinom i osobą aktywnie spędzającym czas wolny (można złożyć tylne oparcia (dzielona asymetrycznie) i włożyć narty lub rower).
Fajny silnik tylko w komorze bardzo mało miejsca. Wymiana świec i przewodów dość kłopotliwa (udaje mi się wymienić bez demontażu dolotu :)). Trzeba zwrócić uwagę na łożyska w alternatorze (przy wymianie trzeba zdemontować układ wydechowy i półośkę lub wyciągnąć silnik).
Mam skrzynię automatyczną 4 biegowego. Demonem szybkości nie jest jak by się mogło wydawać po silniku. Pozwala się płynnie przemieszczać. Wygodnie się jeździ w korkach. Trzeba pamiętać o wymianie oleju bo szarpie i na komputerze pojawia się błąd (koszt wymiany oleju to około 200zł.).
Dobrze znoś nasze dziurawe drogi. Wymieniałem elementy metalowo gumowe w tylnym zawieszeniu.
Dobra we wszystkich kierunkach. Lusterka fajnie wyglądają ale mało w nich widać.
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie mały kłopot z przełącznikiem do halogenów / światła przeciwmgielnego (który do czego). Za mało schowków i półek (w schowku mam zmieniarkę). Kieszenie w drzwiach płytki.
Szybko się nagrzewa. Climatronic działa poprawnie. Latem wentylator na pierwszym stopniu działa prawie zawsze.
Miejsca wystarczająco. Z tyłu trzech dorosłych to tłok.
Do 120-130 km cicho. Przy wyższych prędkościach robi się głośno. Mam liche już uszczelki w drzwiach.
Zestawiając pojemność silnika skrzynię automat i masę auta uważam spalanie za przyzwoite. Mam instalację gazową na 40l robię od 290-380km. Dużo zależy na jakiej stacji tankuję. Komputer przy 90km/h pokazuje około 8l/100km (ale chyba na benzynie). Na gazie do takie spalania nie doszedłem.
Uważam, że za te pieniądze (14 000 zł) mam przyzwoite auto z dobrym wyposażeniem (wszystkie dodatki oprócz skóry - mam welurową tapicerkę (uważam że jest lepsza)). Jeżeli ktoś nie chce się ścigać a wygodnie się przemieszczać polecam automat (po mieście do korków malina, sprawdza się też na autostradzie w połączeniu z tempomatem).
Z drobiazgów wysiadł mi centralny zamek w drzwiach pasażera i miejsca za nim. Trzeba wymienić mikro wyłącznik w zamku. Musiałem przelutować wiązkę przewodów w tylnych drzwiach za kierowcą.
Mam kłopot z cieknąca chłodnicą spod czujnika od wentylatora (prawdopodobnie pękł pierścień w który wkręca się czujnik). Koszt nowej chłodnicy to około 550zł (Valeo). Wymiana wtrysku na cylindrze 4 - koszt wymiany wraz z używanym wtryskiem około 400zł. Było to spowodowane jazdą na gazie. Co jakiś czas trzeba przepalić bak paliwa ze środkiem do czyszczenia wtrysków.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 170KM 125kW [l/100km]

11,3