Lista ocen Opel Vectra B Sedan (517) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 733 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MarekŁowcaSzparek
Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Wszystko pracuje gładko i miękko. Biegi wchodzą idealnie. Wiadomo, operowałem bardziej precyzyjnymi skrzyniami biegów, ale jak na w sumie stare auto jest super. W przeciwieństwie do wielu Japończyków którymi jeździłem wszystko odbywa się tu bez użycia siły. O moich poprzednich dwóch Alfach nawet się nie wypowiem, bo tam szukanie biegu było jak szukanie arki przymierza, a jak już bieg znaleźliśmy przeważnie wydawała z siebie charakterystyczny...
~BiT
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Czasem szarpnie przy redukcji, ale przy przebiegu 280000 km chyba już może ;p U mnie czasem ciężej wchodzi 2 bieg i mały zgrzyt jak za szybko się wachluje drążkiem. Długie przełożenia, do których można się przyzwyczaić. powyżej 60 km/h można powoli rozpędzać się na V biegu. Na III pociągnie od 20 km/h, aż do 130 km/h (sprawdzane przy wyprzedzaniu ciężarówki).
~PytkoX25XE
Sedan 2.5 V6 170KM 125kW
Skrzynia biegów jak to w Oplu - przy niskich temperaturach dosyć opornie wchodzą biegi 1., 2. i 3., potem jest już lepiej, czuć przyjemny, lekki opór przy zmianie, jednak sam lewarek mógłby mieć krótsze skoki. Mój egzemplarz posiada skrzynię o nieco krótszych przełożeniach, co przekłada się na lepsze osiągi (wersja z wstecznym pod 5.)
~Miloseq
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Jedyną wadą tych aut jest krzyżak, który się wyrabia i nie wchodzi np. jedynka trzeba sie zdrowo namęczyć przy zmianie biegów początkowych(nie którzy myślą, że to wybierak albo cos poważniejszego jak ja na początku, sprawdźcie krzyżak, trzeba wymienić bolec na porządną sróbke i to dobrze skręcić) a po za tym skrzynia chodzi idealnie.
~dawids
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Skrzynia biegów- biegi wchodziły plynnie bez zgrzytów, jednak przedwcześnie sie zużyła 143tyś. Wiekszość uzytkowników o tym wie ze tak jest ze skrzynia F18. Mechanizm różnicowy to padaka a nowy kosztuje 1,5tyś zł. Ci co mówią że japończyki mają drogie częśći to chyba nie kupowali taili do Vectry B. 1100zł za kompletne sprzegło to lekka przesada! Masakra
~Kamil
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia działa bez zarzutów. Nie ma luzów, stuków czy wycieków. Nic nie hałasuje. Niestety w trasie brakuje 6 - tego biegu. Jest to widoczne szczególnie na trasie szybkiego ruchu i autostradzie, gdzie przy 130 silnik pracuje już w okolicach 3000RPM, przez co wzrasta spalanie i poziom hałasu.
~Chrzancio
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Moja była wymieniana gdy auto miało 6 lat. Ponąć nie wchodziła 2. Fabrycznie powinna być zalana 80w90 - śmierdzącym olejem przekładniowym, a szpenie z opla nową zalali atf-em. Ma niesamowicie długie biegi co jest szalenie wygodne podczas jazdy. Przy 130km/h i wyprzedzaniu można śmiało zredukować do 3!
~Krzysiek
Sedan 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW
Bardzo dobra w porównaniu do mojej poprzedniej Astry gdzie dosyć często haczył się wsteczny - ludzie czasem patrzyli się jakbym nie wiedział co to sprzęgło. Z tego co zorientowałem się i zobaczyłem samochód znajomego to było jej normalne zachowanie. W Vectrze działa jak marzenie (skrzynia F23).
~Radek
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo dobra automatyczna skrzynia biegów. Szybko reaguje na styl jazdy kierowcy. W trybie zwykłym działa cicho i spokojnie. W trybie zimowym w połączeniu z ABSem i kontrolą trakcji - jazda to bajka (oczywiście na "zimówkach". Tryb "sportowy" wymaga umiejętności szczególnych i rzadko go stosuję.
~romcio47
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Skrzynia biegów F17CR, krótkie przełożenia. Według VIN-u wersja "Sport". Skrzynia bezproblemowa, biegi wchodzą jak ciepły nóż w masło, zero zgrzytów. Plusem krótkich przełożeń jest możliwość wyciśnięcia resztek mocy ze słabego silnika chociażby podczas wyprzedzania.
Opel Vectra B Sedan