Lista ocen Opel Vectra B Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 (77) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BiT
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Czasem szarpnie przy redukcji, ale przy przebiegu 280000 km chyba już może ;p U mnie czasem ciężej wchodzi 2 bieg i mały zgrzyt jak za szybko się wachluje drążkiem. Długie przełożenia, do których można się przyzwyczaić. powyżej 60 km/h można powoli rozpędzać się na V biegu. Na III pociągnie od 20 km/h, aż do 130 km/h (sprawdzane przy wyprzedzaniu ciężarówki).
~KaRgOl
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Przełożenia skrzyni są długie i to mi odpowiada jezdzi sie na niskich obrotach a gdy trzeba wyparzedzać to wbijam 3 a wrazie prędkośc 80 lub wyżej 4 i ładnie wyprzedza. Jedyne co to cieżka praca i długi skok ale ogólnie mozna sie przyzwyczaić i niesprzawia to wiekszego problemu.
~użytkownik
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Przełożenia wydają się zbyt długie. Przy przebiegu 120 tys kłopoty z wrzucaniem biegów. Powodem jest często wyrabiający jest trzpień mechaniczny zmiany biegow. Wiele osób uskarża się na to, że jedynka podczas toczenia się auta nie wchodzi.
~Świdniczanin
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
jest niemożliwościa żeby włączyć jedynkę w czasie nawet najmniejszego ruchu pojazdu, a na dwójce przy małych prędkościach silnik sie dusi. znowu gdy ruszymy (np. w korku) i staramy się jechać wolno na jedynce silnik szarpie co staje się nie do zniesienia
~K.
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Bez zarzutów. Denerwuje nieco, bo żeby wrzucić jedynkę podczas jazdy, auto musi jechać naprawdę wolno (poniżej 10km./godz.), co niekiedy przeszkadza w jaździe miejsckiej, gdzie rusza się po dojechaniu pod światła.
~tomek baja
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
jak to opel mi to nie przeszkadza lecz ciężko jest ze zmianą biegów w trybie miejskim tak jest już od kilku wersji i ciągle się powtarza pewien zgrzyt Przełożenie jest średnie "przeciętne"
~Jimmy Cool
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Biegi wchodzą gładko, bez najmniejszych problemów. Niestety, czasem kiedy trzeba zredukować do jedynki, o bieg wchodzi strasznie opornie. Dopiero poniżej 10 km/h opór zaczyna słabnąć
~Włodi
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Skrzynia jest bardzo udana elastyczna i odziwo wyrabia podczas mojego naprawde gwałtownego i szybkiego zmieniania biegów. Tysiąc razy lepsza od skrzyni z mazdy mx3.
~uzi
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Coś mi dwójka gorzej wchodzi, reszta super. Nie szaleję przy światłach, więc nie ma co narzekać. Ale jak się nie przyciśnie na jedynce, to wszyscy odjeżdżają... Mogłaby być dłuższa.
~Grodziu
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Troche "gumowa" na drazku, brak jej precyzji. U mnie dodatkowo problemy ze zmiana biegow 1,2 w zimie zwlaszcza na zimnym silniku, trzeba "napierac" przez ok 1s zanim wskoczy z oporem
Opel Vectra B Sedan