Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Lukasz, 10 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie, wyposażenie i przestrzeń auta
Układ elektryczny : przepalające się żarówki
Jest to moje pierwsze auto za ciężko uzbierane pieniądze:) wraz z żoną szukaliśmy przede wszystkim przestrzennego i komfortowego combi względnie hatchback. Początkowo wybór padł na mazdę 6 ale to zabiła nas głównie cena - wybór padł zatem na sprowadzoną z Holandii Vectrę C. Jest to wersja COSMO wiec ma wszystko co mieć powinno auto ale bez przesady. Auto użytkujemy już rok i w związku z tym postanowiłem podzielić się opinią o jego zaletach, wadach i ogólnym użytkowaniu. Jako całokształt to jesteśmy bardzo zadowoleni - auto jest mocno wyposażone, bardzo przestrzenne, duży pojemny bagażnik no i jak na te gabaryty to spalanie wychodzi bardzo ładnie bo średnio w okolicach 6,5 l co uważam za wynik bardzo dobry. Auto na szczęście (i oby tak dalej) bez większych usterek - jedynie co zauważyłem w moim modelu to elektryka, bardzo często przepalają się żarówki i czasami figle płatają np składane lusterka czy elektrycznie otwierana klapa bagażnika. Auto nie jest demonem mocy ale nie o to chodziło więc nie uznam tego za minus - przeznaczeniem miała być komfortowa podróż dla całej rodziny. Na pewno słabym elementem jest design deski rozdzielczej - tak jak napisał jeden z kolegów kojarzy się z PRLowską meblościanką - projektanci mogli pokusić się o trochę finezji. Na pewno przeszkadza też brak bezpośredniego przycisku od klimy - trzeba wejść najpierw w panel dotyczący wentylacji i nastąpcie ją włączyć/wyłączyć - zdecydowanym ułatwieniem byłby bezpośredni przycisk. Stylistyka zewnętrzna jest nawet przyjazna - początkowo nie byłem zwolennikiem Opli ale z czasem przekonałem się do mojej Vectry:) In plus to na pewno 6 stopniowa skrzynia biegów z kolei in minus to bardzo ograniczona liczba schowków - niestety mam egzemplarz z instalacją telefoniczną i nie mam gdzie postawić kubka z kawą - kasetka w oryginale kosztuje ponad 200 zł. Mam nadzieję że auto nam jeszcze długo posłuży. Wiem że na pewno z czystym i szczerym sumieniem mogę polecać ten model.
tak jak wspomniałem nie jest to demon mocy ale nie takie było jego przeznaczenie. Silnik pracuje ładnie choć jak na diesla dosyć głośno ale to chyba urok jednostek GM. Na pewno zadowala mnie spalanie tego modelu w stosunku do jego wagi i gabarytów. w chwili obecnej silnik ma przejechane 116 tys i jak na razie z silnikiem jest wszystko w porządku - bardzo zaufany mechanik ocenił ten model jako bardzo mądrą, przemyślaną i dostępną konstrukcję (na bazie wymiany rozrządu) co jest bardzo ważne przy ewentualnych wymianach i naprawach usterek. Cały czas nie mam pewności czy mam wersję z DPF czy nie - jeden z mechaników zapewnił mnie że filtra nie ma z kolei na forum wyczytałem że ten model ma filtr. Niem wiem jakie to ma znaczenie ale raz na jakiś czas komputer pokazuje mi drastycznie duże spalanie, nieadekwatne do rzeczywistości po czym wraca do normalności - być może to jest oznaka filtra DPF, który należy "przepalić". Uważam że ten silnik jest bardzo konkurencyjny względem wyżej pozycjonowanych marek.
hmm akurat moja skrzynia biegów moim zdaniem chodzi dosyć topornie - jeździłem wieloma markami i tam było zdecydowanie lżej. nie wiem czy to urok tej marki czy może z moją jest coś nie tak-nie jest to wielki mankament ale z lekka jest dyskomfortowe.
poza tym że średnica skręcania jest bardzo mała to nie mam uwag
nie widzę różnicy między innymi modelami - jest ok
poza barkiem przycisku bezpośredniego AC to reszta jest ok
bez zarzutó
no to akurat jest największy atut tego modelu. Nawet jak chcemy przewieźć coś długiego to łatwo można złożyć przednie fotele. Ogromna zaleta wzbogacająca funkcjonalność auta
jak na moje uszy jest w sam raz
z tego jestem bardzo zadowolony. Wysterczające na moim poziomie.
rewelacja. Chcąc mięć mondeo, passata czy mazdę 6 lub skodę z tego rocznika w takim wyposażeniu musiałbym dopłacić kilka ładnych tysiaków
elektryka
na razie brak (oby tak dalej:))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,4