Lista ocen Opel Vectra C (77) - Karoseria

Na liście zabraknie 894 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rudy_jr
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Nadwozie: co sie komu podoba, na 17tkach jak na kombi nawet ladne, niektorzy mowią ze siekierą ciosane. trwalosc blach: podobno ocynkowane, u mnie na bezwypadkowym egzemplarzu-jestem na 99% pewny, minimalne ogniska korozji-bardziej z mojego przeoczenia i braku szybkiej reakcji. wszelkie uszczelki po 10latach są ok, oprocz anteny na dachu-widac juz zmeczenie. otarcia krawedzi drzwi o sciany w garazu-i zero rdzy. jak na opla 10cio letniego jest...
~Tomasz
Sedan 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Tutaj trzeba przyznać, że to jest "mistrzostwo świata"! Sąsiad miał poprzednią generację i miał problemy. Natomiast Vectra C jest perfekcyjnie zabezpieczona antykorozyjnie. Podobno Insignia pierwszej generacji również. W Vectrze jest tylko jeden słaby punkt - wada fabryczna: odprysk lakieru w punkcie na klapie bagażnika - ale to powierzchowna sprawa i łatwo to można zabezpieczyć.
~zadowolonyposiadacz
Kombi 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Dopiero vectra C miala bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Wcześniej vectra B byla przykładem rozkładu blachy, tak w modelu C absolutnie zero jakichkolwiek nawet najmniejszych ognisk korozji. Jak piszę tą opinie to auto ma 15 lat. Jak widzę w autach 5 letnich ogniska korozji to ogarnia mnie przerażenie. Tutaj 15 lat i nie ma mowy o czymś takim.
~Szymon
Sedan 1.9 CDTI 120KM 88kW
NIE MA RDZY! W porównaniu do Mazdy to jest przepaść. Jak na razie dwa drobne bąble na nadkolu i to tyle po 17 latach. Maska jest aluminiowa. Całe auto wydaje się dosyć ciężkie, przetłoczenia sugerują, że mamy do czynienia z samochodem aspirującym do premium. Jest przez to bardzo podatna na podmuchy boczne.
~Łukasz
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
19 lat na karku a korozja pojawiła się tylko na elementach, które były uszkodzone mechanicznie i nie zabezpieczone właściwie. Nadwozie dalej sprawia wrażenie sztywnego i zwartego. Po polerce nawet czarny lakier prezentuje się bardzo dobrze, aczkolwiek trzeba o niego dbać gdyż jest dość miekki.
~Jakub123.pl
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Lakier pomimo swoich lat wygląda świeżo nie matowieje nie spotkałem się z rdza w tej kwestii jest okej , jedynie trzeba uważać na myjni bo czasami schodzi lakier albo są ostre odpryski lakieru , blacha auta jest bardzo czuła na kamyczki i inne elementy często robią się wgniotki
~Rysiek
Hatchback 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Vectra zasługuje na przyklask dzięki ochronie antykorozyjnej. W 11 letnim aucie całkowicie zero korozji. Dotyczy to też elementów zawieszenia - wymiana piasty przedniej jak w nowym aucie, nic nie zapieczone, śruby dają się odkręcić.. Da się zrobić niekorodujące auto? Da się!
~Michał
Hatchback 2.2 ECOTEC 147KM 108kW
Zapewne gdyby nie miał żadnej przygody to blacha byłaby lepsza niż w moim egzemplarzu, ale nie jest źle. Bardzo ładny lakier, może rdzewieć pokrywa bagażnika. WAŻNE: SPRAWDZCIE CZY W EGZEMPLARZU SIE NIE LEJE WODA DO BAGAŻNIKA BO SĄ FABRYCZNE MIKRO PĘKNIECIA BLACH NA ŁĄCZENIACH.
~coshi
Kombi 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Blachy grube i ocynkowane. Maska jest z aluminium - to są plusy. Minusy to powierzchowna korozja, która może dotknąć generalnie wszystko. Ja chyba sam dołożyłem cegiełkę ale mimo wszystko 3gwiazdki to dużo.

Usterki Opel Vectra C

Opel Vectra C – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Katarzyna L.
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Niestety brak garażowania odbił swoje piętno, po zimie zaczęła wychodzić rdza na nadkolach, klapa bagażnika tragedia. Jednakże tak jak napisałam sądzę iż jest to wynik braku garażowania auta!!