Lista ocen Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 (121)

~marcopolo
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Do silnika nie mam większych zastrzeżeń, oleju nie bierze. (Silnik)
~tomasz_ligęza
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Bardzo praktyczny samochód. Ma swoje wady, ale po pewnym czasie można się z nim zapoznać i raczej wiele nie zaskakuje. Przy rozsądnym traktowaniu auto jest oszczędne.
3,7
~Krzysztof Adamski
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
wkurza mnie coś w rodzaju głębokiej rynny po obu stronach przedniej szyby. strasznie się odśnieża. no i ten niewydolny nawiew.
~Robercik
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Posiadam Zośkę od 6miesięcy to już druga, poprzednio miałem 1.8 b+g 115km. Diselek wychodzi na niekorzyść jeśli chodzi o spalanie. Lpg na plus. Ale 2.0 dti 101km nie ma problemu brania oleju w porównaniu z 1.8, w którym 4l miedzy wymianami było normą. Na wielki plus w zafirze jest opcja wyciąganych z podłogi bagażnika dwóch dodatkowych foteli oraz przesuwna środkowa kanapa co daje swobodną konfigurację przestrzeni. Następna w moim przypadku na...
~zbych
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Jeżdżę tym autem prawie 2lata, zanim kupiłem zafirę przetestowałem kilka innych vanów, jednak zafira wygrała. Auto bardzo pakowne(dla mojej 6os.rodziny idealne)nikt nie narzeka na brak miejsca i przy rozłożonym 1dod. siedzeniu jest jeszcze pół bagażnika, silnik diesla o mocy 101KM (jak dla mnie) w zupełnosci wystarcza, koszty eksploatacji na przyzwoitym poziomie(chyba, że komuś padnie pompa wtryskowa:( wydatek rzędu 3tys.), w mieście łatwo się...
~arek.kl@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Dobry +, jak narazie jestem zadowolony. Bardzo udane auto rodzinne. Posiadam model z fabrycznym odtwarzaczem DVD i w czasie podróży mam spokój z dzieciakami.
~Rafko
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
polecam to autko każdemu, kto nie ma zacięcia sportowca a ma rodzine i lubi jeżdzić na rowery, narty itp.
3,3
~rr
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
ogólnie jest to przieciętne auto....z silnikiem porażką.....NIGDY WIĘCEJ DTI, NIGDY WIĘCEJ OPEL !!!
~dziki.dzik@wp.pl
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Jest ok Vectra 2.0 Dtl brała mi ok 0,5 l leju na 1000 km, w zafira nie bierze mi ani kropelki stosuję Castrol Magnatex wymieniany co 15 tyś. km. 7 siedzeń czasami przydatne, problem tylko co zrobić z roletą gdy są rozłożone 3 rzędy siedzeń.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
2,8
~sil
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Spodziewałem się czegoś więcej niż dużej przestrzeni, po tym opelku zwłaszcza że z tego starego(vectraA CD diamant 1,8kat.+gaz) byłem bardzo zadowolony, a tu niestety -rozczarowanie, może ten disel albo mój egzemplarz jest wadliwy.W ogóle nie czuje się tych 101KM, mimo że tamten był starszy i w gazie i mniejszej mocy to zbierał się przy tym jak rakieta :)))