Lista ocen Opel Zafira A 2.2 DTI 16V 125KM 92kW 2002-2005 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~a.chorazy@poczta.fm
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Moim zdaniem, jak na tego typu auto, jest naprawdę bardzo dobrze. Ma on wystarczajacą moc, aby przy pełnym obciążeniu auta bez problemu wyprzedzić -bez zbytniego redukowania biegów. Auto osiąga podaną maksymalną prędkość dla tego typu silnika, tj. 196km/h i to niekoniecznie z górki. Oczywiście nie polecam aż takiego szarżowania auta... .Mogę smiało polecić ten typ silnika!
~panterasilver@gmail.com
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Silnik ciągnie od samego dołu przy 1250 obrotów/min. 280 nM daje fajne uczucie wciskania w fotele, nawet przy pełnym pokładzie.Zafira dawkuje sobie ilość paliwa zależnie od obciążenia więc nie trzeba jej piłować jak przewozimy jakiś ładunek.Jeżdzi się na normalnych obrotach resztę robi auto.
~tommo
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Troche glosny poki zimny ale po rozgrzaniu ok. Specyficzne jest to ze trzeba mocniej dociskac gaz i wtedy auto staje sie zwawe, ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Inaczej niz w TDI ktore sprawia wrazenie jakby samo rwalo sie do jazdy.
~Adam
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Zimny lekko klekocze bo ma olejowe popychacze,ale po rozgrzaniu fajnie mruczy. Elastyczność na najwyższym poziomie. Ostatnio pokanałem trasę do Chorwacji i co do elastyczności jak i napędu nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń.
~Wojciech
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Silnik naprawdę trwały, pomimo że Zafirę kupiłem 2 miesiące temu to się już przekonałem do tego auta i jego silnika, spala naprawdę niewiele, miesięcznie na paliwo wydaję około 340 złotych.
~kuba_i_ola@wp.pl
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Troszkę głośny, szczególnie kilka chwil po zapaleniu, w zimie czasami trzeba przekręcić parę razy żeby zapalił, ale ogólnie ok. Trzeba przyznać, że jest czym jechać:)
~medium
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
bardzo ładnie chodzi, przyspieszeni9e bardzo dobre, uwaga na sterownik silnika (który znajduje się w pompie wtryskowej - czesta usterka niedziałająca pompa , koszt nowej 12000zł)
~charmi@interia.pl
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Zimny silnik jest b.głośny. Po rozgrzaniu jest ok - niemniej daleko mu do kultury nowoczesnych diesli. Elastyczność sinika ok, w końcu to spory samochód a i tak można żwawo pomykać.
~atseif
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Nie mialem problemow z silnikiem.Jeden drobny wyciek,naprawiony oring i po sprawie.Silnik mimo duzego przebiegu nie kopci ani tez nie bierze oleju.
~mapa123
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Pomimo tego, że samochód ma przejechaną dużą ilość kilometrów w tak krótkim czasie, sprawuje się doskonale. Nawet pd dłuższej trasie jest żwawy.