Lista ocen Opel Zafira B (149) - Silnik

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KUBA
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Wyciągasz klapy wirowe z kolektora, zaślepiasz egr, pilnujesz oczyszczania dpfu, i cieszysz się silnikiem który pali mniej niż Yariska 1.4 D, silnik bardzo żwawy i mało awaryjny.
~Marek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Silnik ma moc ,co widać za samochodem (kupa dymu) kultura pracy gorsza niż w Renault,spalanie w mieście 8lit.,trzeba zaślepić EGR, klapy wyrzucić itp.to wtedy się pojeździ
~cisiek
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW
Bardzo ładna praca silnika, niewielka turbo-dziura. Duża elastyczność, bardzo dobrze reaguje przy wyższych prędkościach. Z zewnątrz na wolnych obrotach trudno poznać, że to diesel.
~pablo
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Kupiłem sprowadzona z Włoch w doskonałym stanie technicznym, absolutnie bezwypadkową. Nie sądziłem że jazda tym autem daje tyle radosci. Póki co nawet dpf nie dake w kość.
~2zbyszek@wp.pl
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak na 120 km bdb pociągnołem pare razy nawet 205km/h wcale nie z wiatrem i nie z Giewontu ostatnio z boxem 500l nadachu z sześcioma osobami na Gierkówce 180 km/h
~marcin
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Prosta konstrukcja fiata. Jak narazie żadnych nagłych awarii. Musiałem wymienić podkładkę pod wtryskiem bo zaczął lać. Podkadka za 5 zł , a robocizna 250zl.
~Piotrek
Van 2.2 DIRECT ECOTEC 150KM 110kW
Przeciętnie przy automacie. Lubię automaty ale do tego silnika wolałbym manual. Muli a z przyciskiem sport wchodzi na strasznie wysokie obroty...
~michal.m64@poczta.onet.pl
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
150KM w zupełności starcza.ja poddałem go jeszcze chiptuningowi i mam ok 180KM.Spalanie wg.komputera 7.5lW trasie przy dynamicznej jeżdzie mieści się w 7l.
~Kasper
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Silniczek pracuje cichutko, tylko na zimnym lekko słychać \"klekotanie\". Dynamika silnika dobra, można spokojnie wyprzedzać nawet na 5 biegu.
~Piotr
Van 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Sam silnik działa bezawaryjnie przez 8 lat, ale brakuje mu trochę mocy do masy pojazdu. Polecałbym raczej 1.8, albo 2.0.