Lista ocen Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2005-2012 (21) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~NigdyOpla
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Z poważniejszych: - klapy wirowe z wyprogramowaniem - egr - walka z gasnącym samochodem - do teraz nie znalazłem przyczyny, prawdopodobnie elektryka - dpf, czujnik różnicy ciśnienia, pojazd w trybie awaryjnym, nie wypalał dpf - groźba zapchania filtra i unieruchomienia Wszystkie naprawy w drobiazgach i poważnych usterkach stanowiły 1/3 wartości pojazdu, a za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów myślę że do poprawki byłaby skrzynia biegów...
~Bartek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
na przestrzeni 100-250tys padly klapki zawirowujace powietrze w ukladzie dolotowym. zaworki sterujace turbo, egr, dpf , ciekla chlodnica, ciekl intercooler, sprzeglo ok200tys i dwumas juz postukiwal po zakupie . drugi egzemplarz 100 tys do 170tys padla skrzynia silnik dpf sprzeglo dwumas,
~Marek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Auto jest bardzo awaryjne i kosztowne w utrzymaniu.Dla mnie pakiet startowy :skrzynia biegów,dwumas,rozrząd,Egr,klapy w silniku,zaciski automatyczne tył,klamki po zimie,DPF,masa w elektryce itp. Suma 10tyś zł, czy to wystarczy .Potem szyba czołowa 1780zł bo z bajerami
~Shefo
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Przy 120000 skrzynia sie posypala Zawor edf do wymiany po 130000 Pasek zmieniany dwa razy (w salonie Opla)bo slychac bylo bicie. Sprzeglo (lozysko albo kolo) po 155000 slychac glosno Rdza na karoseri. Skorodowany wydech z katalizatorem
~ADAMOWSKI
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
KUPIŁEM AUTO Z PRZEBIEGIEM 170TYS I BYŁO PRAWIE PO WYMIANIE DUMASY ZE SPRZEGŁEM, TARCZ I KLOCKÓW HAMULCOWYCH WYMIENIONA TEŻ BYŁA PRZY 160TYS CHŁODNICA KLIMY JAK NA WSPOŁCZESNE AUTA TO CHYBA STANDART
~ZIBI
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
DPF, egr, alternator, dwumasa, turbo, przepływomierz powietrza wszystko siada na potęge. Rdza pojawiła się na tylnich drzwiach od obicia kamieniami
~lespaul
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jak narazie padł alternator, bolączka wszystkich Zafir ale wymieniał go poprzedni właściciel. Przed kupnem warto zapytać czy był już wymieniany.
~oko
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jak do tej pory wszystko ok. Przy 200, 300 tys można coś powiedzieć wiecej, zwłaszcz o zawieszeniu, silniku, skrzyni i ukł. wydechowym itp.
~Jacek Wilk
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
alternator, zawor EGR, turbo, pompa paliwa, wahacz przedni prawy, cieknacy olej ze skrzyni biegow, sprzeglo ITD....
~Rafał
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Kolektor wymieniony. Turbo do naprawy. Skrzynia biegów. Książka napraw/ usterek niestety już prawie pełna.